Spor Toto Süper Lig'de 35. hafta maçları tamamlandı. Sivasspor'u 2-0'la geçen Galatasaray, büyük oranda şampiyonluğunu ilan etti.

Her ne kadar Fenerbahçe takibi sürdürse de Galatasaray'ın alacağı 1 galibiyet, matematiksel olarak işi bitirecek.

Tüm spor kamuoyu Galatasaray ile Fenerbahçe'nin şampiyonluk yarışına odaklanmışken, arkalarında bir "Güneş" doğdu. Beşiktaş'ın her ne kadar matematiksel olarak şampiyonluk şansı kalmasa da Şenol Güneş'in takımın başına gelmesiyle birlikte "Şampiyon takım" performansı ortaya koydu. Fenerbahçe deplasmanında 10 kişi kalmasına rağmen 4 gollü galibiyet, evinde Galatasaray'ı sahadan silerek alınan 3-1'lik galibiyet ve son olarak Adana Demirspor deplasmanında alınan 4-1'lik galibiyet ve oynanan güçlü oyun, önümüzdeki sezon için Beşiktaş'ın en büyük şampiyonluk favorilerinden biri olduğunu gösterdi.

Süper Lig'de kazanılan son 2 şampiyonluğa baktığımızda bir önceki sezondan temeli atılan oyun ve kadro planı göze çarpıyor. 2019 - 2020 sezonunda Abdullah Avcı'nın yerine gelen Sergen Yalçın, bir sonraki sezon için oyun pratiğini oluşturmaya başlamış ve 2020 - 2021 sezonunda şampiyonluk ipini göğüslemişti. 2021 - 2022 şampiyonluğuna baktığımız zaman ise aynı süreç bu sefer Abdullah Avcı - Trabzonspor ilişkisi için geçerliliğini koruyor. Geçmişe bakarak önümüze bir yol haritasi çizmeye kalkarsak, bu sefer Şenol Güneş - Beşiktaş birlikteliği için aynı şeyleri söylemek mümkün olabilir. Valerien Ismael'in yerine teknik direktörlük koltuğuna oturan Şenol Güneş, 2,39 puan ortalamasını tutturdu. Şampiyonluk ortalamasının üstünde bir ortalama yakalayan Şenol Güneş, başarısız geçen 2021 Avrupa Şampiyonası'nın ardından hala "döneminin geçmediğini" herkese gösterdi.