EVET ATATÜRK SUÇLUDUR!

Bu haber 12 Kasım 2019 saat 8:36 'de eklendi.

Sizlere aktaracağım yazı 2 Mart 1994 tarihinde yayınlanmıştır.Bu yazının önemli ve her zaman güncelliğini koruduğunu okurken göreceksiniz Yazarı siyaset bilimci,yazar rahmetli Ahmet Taner Kışlalı’dır
Biz asıl suçluyu bir kenara bırakıp suçlularla uğraşıyoruz!
Bu günkü ortamın tek suçlusu Atatürk’tur. Eğer bu gün 65 milyon insanımız Batı trakyadaki Türk ‘ün durumuda değilse bunun suçlusu odur! Eğer 1923 te kişi başı düşen ulusal gelir 70 dolar olan toplum şimdi 2700 dolara ulaşmışsa bunun suçlusu odur.! Eğer 1929-1939 yılları arasında bütün dünyada sanayi üretimi yüzde 19 artarken Turkiyede yüzde 96 artmışsa bunun suçlusu odur ! Eğer Türk işçisi batıdaki gibi çocuk yaşta yeraltında günde 14-16 saat çalıştığı dönemler yaşamışsa, bir oy hakkı için bile Fransız işçisi gibi 59 yıl kanlı bir savaşım vermek zorunda kalmışsa bunun suçlusu odur! Eğer Türk kadını yasal erkeğine eşitse ‘köle’değilse,seçme ve seçilme hakkını,Fransız kadınından bile önce etmişse ,başbakan bile olabiliyorsa bunun suçlusu odur.! Eğer 1924 te Darülfünun daki öğrenci sayısı 2100 olan bir Türkiyede bu gün yüzbinlerce genç üniversitelerde okuyorsa bunun suçlusu odur! Eğer açık havadaki klasik müzik konserlerini onbinlerce genç izliyorsa bunun suçlusu odur.! Eğer şeyhu islamlar ‘fetva’verip Kur ‘an ın Türkçe basımını engellemiyorlarsa, ezanlar düşman bayraklarının gölgesinde okunmuyorsa bunun suçlusu odur! Eğer bu gün köy enstitülü binlerce köy çocuğu yaşamımıza damgalarını vurabiliyorsa bunun suçlusu odur! Eğer 1924 lerde ortacağ karanlığında yaşayan bir toplum bu gün 21 yüzyılın aydınlığına bir ölçüde yaklaşabilmişse bunun suçlusu elbette odur! Atatürk ‘ün suçları saymakla bitmez.Krallarin ,şahların, cumhurbaşkanlarının,başbakanların Ankarayı ziyaret etmek için kuyruk olmalarının sorumluluğu da Atatürk e aittir. Baski rejimlerinden kaçan yüzlerce batılı bilim adamının Türkiye yi seçmesinin sorumluluğu da Faşist Mussoli nin bile Türkiye yi Avrupalı saymasının gunahi da…….diyerek yayınlanmıştır.

* *
Belkide daha evvel sizlerinde ilgisini çeken yazıyı sizlere aktardım. Ülkemizin şimdiki geldiği durumu göz önüne alırsak istatistiklere verilere baktığımızda 82 milyon nufusun nereden nereye doğru ilerlediğini görmekteyiz .Basında sosyal medyada A cı,Bici,Çacı mi Atatürk cu tartışmalarının,bazı değişik kafa arkalarından çıkarılmayan kutuplaşmaların bir şey kazandirmayacagini idrak etmeliyiz Ülkemize ,vatanımıza,bulunduğuz coğrafya yapısı itibari ile gectigimiz şu dönemlerde birliğimize, beraberliğimize şimdi ve her daimi sahip çıkmalıyız..Üç kıtaya hükmetmiş Ecdadımızın , Atalarımızın ,,buyuklerimizin bize emanet ettiği bu topraklarda bağımsız, hür,refah içinde ,hakça yaşamak ve yaşattırmak inanan,saygı duyan hepimizin vatandaşlık görevidir.Unutmayalım İlk suçlar yapanların ondan sonraki suçlar ise onlara izin verenlerindir .Evet Atatürk suçlu mudur? Ecdadımızı,Atalarımızı ,Mehmetciklerimizi ve Gazı Mustafa Kemal Atatürk’umuzu 81 yılında rahmetle anıyoruz.Selam ve dua ile.

İbrahim ATEŞ
İbrahim ATEŞ[email protected]

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.