Portakal, içerdiği vitaminlerle bilinirken, kabuklarıyla da mucizeler yaratabiliyormuş. Sindirim sistemi kaynaklı sağlık sorunlarına karşı portakal kabuğu etkili bir çözüm sunuyor.

Grip (Influenza) Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Korunulur? Grip (Influenza) Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Korunulur?

Kabızlık, milyonlarca insanın günlük yaşamını etkileyen bir sağlık sorunudur ve fizyolojik ya da psikolojik nedenlerden kaynaklanabilir.

Portakal Kabuğu Ile Sindirim Problemlerine Doğal Çözüm! (3)

Uzun süreli ve sık tekrarlanan kabızlık problemleri ciddi sıkıntılara yol açabilir. Bu noktada kalıcı bir beslenme değişikliği gerekebilir. İşte burada portakal kabuğu devreye giriyor.

Portakal kabuğu, içerdiği pektin adlı lif açısından zengin olması ve antioksidan içermesi sayesinde sindirim sistemi sağlığını destekleyebilir ve iltihaplanmayı azaltabilir.

Portakal Kabuğu Ile Sindirim Problemlerine Doğal Çözüm! (1)

Doğal bir yöntemle kabızlığı önlemek için portakal kabuğu kürü şu şekilde uygulanabilir: Portakalı ince dilimlere kesip tarçına bulayarak tüketebilirsiniz.

Bu şekilde hazırlanan portakalı yedikten sonra bir bardak su içmek, sindirim sisteminizin düzenlenmesine yardımcı olabilir.