Mevcut Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, düzenlediği basın toplantısı ile başkan adayı olmayacağını açıkladı. Kongre kararı aldığı gün bu kararı verdiğini ancak “baskın” bir seçim olmaması için kongre sürecini uzun tuttuğunu söyleyen Başkan Çebi, “madem aday olmayacaktın nasıl ‘baskın’ seçim oluyor?” sorularını akıllara getirdi. Başkan Çebi, giderayak bile Beşiktaş taraftarlarını çileden çıkarmayı başarsa da aday olmayacağını açıklaması en azından Beşiktaş’ın hayrına olacak.

Şu aşamada Hasan Arat ve Emre Kocadağ arasında bir yarış olacak gibi gözüküyor. Bu başarısız tabloda her ne kadar Emre Kocadağ’ın da payı olsa da kulüplerde son söz her zaman başkanındır ve asıl sorumlu Ahmet Nur Çebi’dir. Taraftarlar her ne kadar Emre Kocadağ’a da olumsuz yaklaşsa da başkan olması durumda tabloyu terse çevirebilir.

Beşiktaş başkanı kim olur bilemiyorum. Ancak kim başkan olursa olsun net tavır ortaya koymalı ve “kalitesiz” futbolcuları ve kadro içerisindeki “Fransız” lobisinin derhal Beşiktaş ile ilişkisini kesmelidir. Vincent Aboubakar’ın başını çektiği bu “lobi” Beşiktaş’a zarar vermektedir. Saha içerisinde Beşiktaş’ı sabote eden ve canları istediğinde oynayan, canları istemediğinde oynamayan bu futbolcular, bir daha Beşiktaş formasını giymemelidir. Beşiktaş’ın yeni başkanı, 2011-2012 sezonunda Ünal Aysal’ın Galatasaray’da yaptığını, Beşiktaş’ta yapmalı ve sil baştan kadro kurarak önümüzdeki sezon şampiyon olacak kadro kurmalıdır.