İstanbul Eyüpsultan'da bugün sabah saatlerinde üzücü bir olay yaşandı. Türk vatandaşı ancak aslen Iraklı olduğu öğrenilen 16 yaşındaki Yusuf K., 5 ay önce atıldığı Özel Eyüpsultan Final Akademi Anadolu Lisesi'nin müdürü İbrahim Oktugan'a silahlı saldırıda bulundu. Saldırıda ağır yaralanan Oktugan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Peki, İbrahim Oktugan kimdir? Okul Müdürü İbrahim Oktugan kaç yaşında nereli?

Yusuf K., Aralık 2023 tarihinde öğretmenleri ile yaşadığı sorunlardan sonra okuldan atılmıştı. Aradan geçen 5 ay sonra bu sabah liseye gelen K., Oktugan'ın odasına girerek yanında getirdiği silahla ateş etti. Olayda yaralanan Oktugan, Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi'ne kaldırılmış fakat yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Saldırgan Yusuf K., olay yerinden kaçamadan polis ekipleri tarafından yakalandı. Gözaltına alınan K.'nın Çocuk Bürosundaki işlemleri devam ediyor.

Bu üzücü olay, eğitim camiasında büyük bir şok yarattı. Okul idaresi ve Oktugan'ın yakınları saldırıya büyük tepki gösterirken, olayın aydınlatılması ve sorumluların cezalandırılması için yetkililere çağrıda bulundu.

Okuldan atıldıktan sonra 5 ay boyunca öfkesini biriktiren ve müdürüne silahlı saldırıda bulunan Yusuf K.'nın ruhsal durumunun da araştırılması gerekiyor. Bu tür trajik olayların bir daha yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınması ve eğitim camiasında şiddete karşı sıfır tolerans politikasının uygulanması büyük önem taşıyor.

İbrahim Oktugan'a Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yusuf K.'nın ise adalete teslim edilerek gerekli cezayı almasını bekliyoruz.

İş Adamı Bedri Ayhan Kimdir? Neden Tutuklandı? İş Adamı Bedri Ayhan Kimdir? Neden Tutuklandı?

İbrahim Oktugan kimdir?

İbrahim Oktugan, 74 yaşındaydı ve Özel Eyüpsultan Final Akademi Anadolu Lisesi'nde müdür olarak görev yapmaktaydı. Eğitimcilik mesleğine uzun yıllarını adamış olan Oktugan, sevilen ve saygın bir kişi olarak biliniyordu.

İbrahim Oktugan kaç yaşında?

İbrahim Oktugan 1950'de doğmuştur ve 2024 yılında 74 yaşındadır.

İbrahim Oktugan nereli?

İbrahim Oktugan'ın nereli olduğu hakkında bir bilgi yoktur.

İbrahim Oktugan neden öldürüldü?

Yusuf K.'nın, okuldan atılmasından sorumlu tuttuğu İbrahim Oktugan'a kin beslediği ve bu nedenle onu öldürdüğü düşünülüyor. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Olayın güvenlik kamerası görüntüleri:

Eyüpsultan'da okul müdürünü silahla vurarak öldüren öğrencinin olayı gerçekleştirmek için liseye silahla geliş ve gidişi güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde K.'nın, saat 10.00 sıralarında elinde silahla okula girdiği ve yaklaşık 20 dakika sonra okuldan ayrıldığı görülüyor.