AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, BengüTÜRK TV spikeri Ecem Toplar ile evleneceği haberleriyle gündem olmuş durumda...

Çiftin evlilik tarihi henüz bilinmese de Ömer Çelik hakkında araştırmalar hız kazandı. Özellikle Ömer Çelik'in özel hayatı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler detaylı aramalar yapıyor.

Peki Ömer Çelik'in kaç çocuğu var? Ömer Çelik aslen nereli? İşte detaylar...

Kadir Abdik kimdir kaç yaşında eşi kim? Bin Holding sahibi kimdir? Kadir Abdik kimdir kaç yaşında eşi kim? Bin Holding sahibi kimdir?

ÖMER ÇELİK KİMDİR?

Ömer Çelik, Adana Motor Teknik Lisesi'nde başladığı lise öğrenimini Adana Erkek Lisesi'nde tamamladı. Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Çelik, yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Siyaset Bilimi alanında, "Türkiye'de çoğulculuğun yeni görünümleri: Son dönemdeki çoğulcu toplum modeli tartışmaları" başlıklı tezle 1998 yılında tamamladı.

Omer Celik Kac Cocugu Var

Gazetecilik kariyerine Bilgi ve Hikmet dergisinin Ankara Sorumlusu olarak başlayan Çelik, çeşitli dergilerde yazılar yayımladı ve Yeni Yüzyıl, Yeni Şafak ve Star gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. 2002 yılından sonra AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi danışmanı olarak görev aldı. 22., 23. ve 24. dönemlerde AK Parti Adana milletvekili seçildi.

61. ve 62. hükümetlerde Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yaptı.

13 Eylül 2015'te yapılan AK Parti 5. Olağan Genel Kongresi'nin ardından, Merkez Yönetim Kurulu toplantısında AK Parti'nin parti sözcüsü oldu.

ÖMER ÇELİK KAÇ ÇOCUĞU VAR?

Ömer Çelik hakkında en çok merak edilen konulardan biri de medeni hali. Uzun yıllardır siyasetin renkli isimlerinden biri olarak tanınan Ömer Çelik’in bilinen bir evliliği bulunmamaktadır.

56 yaşındaki Ömer Çelik’in çocuğu ya da çocukları da yoktur.

ÖMER ÇELİK ASLEN NERELİ?

Ömer Çelik aslen Adanalıdır. 

Kaynak: HABER MERKEZİ