Son günlerde gazeteci kimliğinden çok boşanma davasıyla gündemde yer edinen gazeteci Nagehan Alçı hakkında araştırmalar yapılıyor.

Nagehan Alçı'nın meslektaşı Nevşin Mengü'ye verdiği röportajın ardından en çok sorgulanan konulardan biri de Nagehan Alçı'nın ailesi ve kökeni...

Peki Nagehan Alçı'nın kökeni ve babası nereli? Nagehan Alçı eski eşi kimdir? İşte detaylar...

NAGEHAN ALÇI KİMDİR?

13 Nisan 1977'de İstanbul'da doğan Nagehan Alçı, İstanbul Lisesi'ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde eğitim aldı. Sosyal medyada yer alan Katolik okulundan mezun olduğuna dair iddialar ise gerçeği yansıtmamaktadır.

Gazetecilik kariyerine Hürriyet'in dış haberler servisinde staj yaparak başlayan Alçı, daha sonra 32. Gün programında ve Avusturya'daki bir televizyon kanalında stajlarını sürdürdü. Kariyerine Show TV'nin dış haberler departmanında devam eden Alçı, daha sonra Akşam gazetesine geçti ve burada köşe yazarlığı yaptı. Bir süre sonra bu gazeteden ayrılan Alçı, Haziran 2017'ye kadar Milliyet gazetesinde köşe yazarlığı görevini sürdürdü.

SHP Kurucusu Zülfü Hamit Altın kimdir nerelidir? Zülfü Hamit Altın'ın oynadığı filmler? SHP Kurucusu Zülfü Hamit Altın kimdir nerelidir? Zülfü Hamit Altın'ın oynadığı filmler?

Nagehan Alci Babasi

NAGEHAN ALÇI NERELİ?

Nagehan Alçı İstanbul'da doğmuştur. Ancak aslen Kayserilidir.

NAGEHAN ALÇI BABASI KİM?

Nagehan Alçı, 1928 doğumlu yazar Rüştü Alçı'nın kızıdır.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Rüştü Alçı, maden işletmeciliği yapmıştır. 40 yıllık deneyiminin ardından edebiyata merak salmıştır. 

Rüştü Alçı, 2011 yılında vefat etmiştir. 

NAGEHAN ALÇI ESKİ EŞİ KİMDİR?

Nagehan Alçı ilk evliliğini 2006 yılında Emre Ayan ile yapmıştır. Çift aynı yıl yollarını ayırmıştır.

2010 yılında Rasim Ozan Kütahyalı ile evlenmiştir. Betül Yasemin ve Ayşe Ela adında iki kız çocuğu sahibi olan çift, 2023 yılında boşanmıştır.

Kaynak: HABER MERKEZİ