Çeşitli yayınlarda ve programlarda gündeme dair ekonomi yorumlarıyla adını duyuran finans yorumcusu Hatice Kolçak hakkındaki merak edilenleri sizler için araştırdık. Ekonomi alanındaki bilgi ve tecrübelerini izleyicilere aktaran Hatice Kolçak'ın kim olduğuna dair kapsamlı bilgileri sizler için haberimizde cevaplandırdık. Peki, Hatice Kolçak kimdir ne iş yapıyor? Hatice Kolçak kaç yaşında, evli mi? gibi soruların cevapları haberimizde. İşte ayrıntılar... 

Hatice Kolçak kimdir?

Hatice Kolçak, aslen iktisatçı ve yüksek lisans sahibi bir MBA mezunudur. Ayrıca S.M. Mali Müşavir ünvanına sahiptir. İş hayatına 20'li yaşlardan itibaren kendi işinin patronu olarak başlamıştır. Uzmanlık alanları vergi, finans ve ekonomidir.

Hatice Kolçak, kendi YouTube kanalında ekonomi yorumları yapmaktadır. Ayrıca ulusal TV kanallarında yorumcu olarak görev almış, yıllarca Anadolu Ajansı'nda haber hazırlamış ve sektörel televizyon programları hazırlayıp sunmuştur. Ayrıca bir kitabı bulunmaktadır ve çeşitli dergi ve gazetelerde köşe yazarlığı yapmaktadır. Hatice Kolçak, 1991 ve 1995 yılları arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesinde İktisat okumuş olup bu bölümden başarıyla mezuniyetini tamamlamıştır. Ardından 1998 yılında Newport Üniversitesinde Uluslararası İşletme Ticaret ve Vergi Hukuku alanında yüksek Lisans  çalışmasını tamamlamıştır. 

Hatice Kolçak ne iş yapıyor? 

Hatice Kolçak, ekonomi yorumlarıyla adını geniş kitlelere duyurmuştur. 2008 yılından bu yana Ülke TV, TGRT Haber ve Bugün TV gibi ulusal televizyon kanallarında programlar hazırlayıp sunarak ekonomi programlarıyla tanınmıştır. Ayrıca 2009'dan beri Haber7 ve Exclusive Homes dergisinde köşe yazarlığı yapmış, 2017-2018 yılları arasında Diriliş Postası Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmıştır.

Voleybolcu Tuğba İvegin evli mi eşi kimdir? Voleybolcu Tuğba İvegin evli mi eşi kimdir?

Hatice Koçak

Hatice Kolçak kaç yaşında?

Ekonomi yorumcusu olan Hatice Kolçak'ın kaç yaşında olduğuna dair kendisi bir paylaşımda bulunmamıştır. Hatice Kolçak,İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 

Hatice Kolçak evli mi? 

Özel yaşamını gizlilikte tutan Hatice Kolçak'ın evli olup olmadığına dair bir bir bilgiye arama motorlarında erişilememektedir. Bu sebepten dolayı da kesin bir sonuca varmak yanlış olacaktır.