Fallout 76: CAMP Yerleştirme ve Taşıma Nasıl Yapılır

Fallout 76'da CAMP (C.A.M.P.) yerleştirme ve taşıma işlemleri nasıl gerçekleştirilir? İşte en verimli İnşaat ve Montaj Mobil Platform'u kurmanın yönergeleri.

Fallout 76 oyuncusu etkileyici bir CAMP yapısında 36 saat harcadı

Hızlı Bağlantılar Fallout 76'da CAMP Nasıl Yerleştirilir CAMP Nasıl Taşınır CAMP Blueprint'lerini Nasıl Kaldırılır CAMP Müttefikleri Nasıl Alınır CAMP için Evcil Hayvan Nasıl Alınır Fallout 76'da, CAMP (C.A.M.P.) taşınabilir bir inşaat ve montaj üssüdür. CAMP cihazını yerleştirdikten sonra, oyuncu etrafında özelleştirilmiş bir ev inşa edebilir ve gerekli ve kozmetik yapılarla donatabilir. CAMP'lar aynı zamanda kaydetme, iyileştirme, inşa etme ve envanter yönetimi noktaları olarak görev operasyon merkezleri olarak hizmet verir.

Gilman Lumber Mill, EL-B1-02 Röle Kulesi ve Raider Kulübesi'nin Fallout 76'daki özellik görüntüsü İLGİLİ Fallout 76: En İyi CAMP Konumları Fallout 76'nın son-apokaliptik çorak topraklarında en iyi kamp noktaları nelerdir, avantajları ve dezavantajları nelerdir? C.A.M.P, Vault-Tec Corporation tarafından icat edilen Dweller'a özel bir öğedir. Her oyuncu, Fallout 76'nın çok oyunculu haritasına girdiğinde bu cihazı alır. Oyuncular sadece iki CAMP yuvasına sahiptirler, eğer istenirse, 8.000 Atom karşılığında Atomlar Mağazası'ndan ek sekiz yuva satın alabilirler, toplamda on CAMP yuvası ekler.

Aşağıdaki kılavuz, CAMP inşası temellerini ve onları taşımanın yanı sıra evcil hayvan eklemeyi veya müttefikleri davet etmeyi içeren ileri ipuçlarını kapsamayı amaçlamaktadır.

2024 Mayıs 8'de Mohsen Baqery tarafından güncellendi: Hayatta kalmanın oyunun kalbinde olduğu bir oyunda, güvenli bir barınağa sahip olmak kaçınılmazdır. CAMP'lar, bu nedenle, son-apokaliptik Appalachia'ya uyum sağlamanın ve büyümeye başlamanın temel bir parçası olarak kabul edilir. Ancak, çoğu Dwellers, onları nasıl kullanacakları konusunda uygun bir eğitim olmadan Fallout'un acımasız dünyasına atılırlar. Ve şimdi, Prime Video'nun hit şovundan sonra birçok yeni gelen oyunu oynamaya başladığı için, bu cihaz hakkındaki bilginin eksikliği daha da belirgin hale geliyor. Bu nedenle, bu rehberi daha ayrıntılı CAMP kullanım kılavuzları ve müttefik ve evcil hayvan sistemlerinin nasıl çalıştığını açıklayan yeni bölümler eklemek için güncelledik.

Fallout 76'da CAMP Nasıl Yerleştirilir Bir oyuncu fallout 76'da CAMP'ını inşa eder CAMP yerleştirmek basittir. Pip-Boy'u açın ve C.A.M.P. cihazını düz bir yüzeye yerleştirin. Daha sonra yeşil alan içinde temel oluşturun, kapılar, duvarlar ve çatılar ekleyin ve yataklar, su pompaları ve iş tezgahları gibi gerekli öğelerle doldurun.

Beş CAMP'a izin veren Kilidi ve Yüklenmiş güncellemesine rağmen, oyuncular hala haritada yalnızca bir CAMP yerleştirebilirler. Başka bir deyişle, haritada birden fazla Etkin CAMP olamaz. Ve oyuncular, tüm beş CAMP yuvasını kullanmak için CAMP Yuvalarını açıp kapamak zorundadırlar.

Fallout 76'da CAMP inşa etmek için planlara ihtiyaç vardır. Onları almak için, iş istasyonlarını ele geçirin ve savunun, satıcılardan satın alın, konteynerlerde yağmalayın veya görev tamamlama ödülleri olarak alın.

CAMP Nasıl Taşınır camp'ı nasıl taşıyacağını gösteren resim. Bir CAMP'ı yeniden konumlandırmak için, Pip-Boy'u açın (Xbox'ta B'ye veya PlayStation'da Circle'a basarak) ve "C.A.M.P'yi Taşı"yı seçin. Ardından, başka bir yere gidin ve cihazı uygun düz bir yüzeye yerleştirin.

CAMP, yapılarla birlikte hareket etmez. Yeniden konumlandırıldığında, önceki konumdan yapılar "Depolanan" bölümüne eklenir. Oyuncular, bunları yeni alanda tekrar bulup yeniden inşa etmelidirler. Ancak bu ek kaynak gerektirmez.

Oyuncuların CAMP'larını kaç kez taşıyabileceğine dair bir sınırlama yoktur. Ancak yeniden konumlandırma bir maliyetle gelir. İlk yer değişimi 5 Caps'e mal olur ve her CAMP taşındığında fiyat artar.

CAMP Blueprint'lerini Nasıl Kaldırılır fallout 76'da kamp blueprint'ini nasıl kaldıracağını gösteren resim.

Bir CAMP'ı taşımak otomatik olarak yapıları blueprint'ler haline getirir. Bu planları kaldırmak için, İnşa Moduna (V tuşuna basılı tutun) girin, Depolanmış'a gidin ve bir blueprint üzerinde R tuşuna basın. Bu, planı parçalayacak ve öğelerini bireysel olarak Depolanmış bölümüne ekleyecektir.

Vivo X100 Ultra kamerasıyla göz kamaştırıyor Vivo X100 Ultra kamerasıyla göz kamaştırıyor

Bir CAMP blueprint'ini kaldırmak Bütçe'yi kullanır ve envanterde boş alan gerektirir. Ancak çıkarılan öğeler herhangi bir kaynak gerektirmez.

CAMP Müttefikleri Nasıl Alınır Fallout 76 Sezon 16 Adelaide New Lite Müttefik Müttefikler, bir CAMP'a katılan NPC'lerdir. Onları almak için oyuncunun onlarla etkileşime girmesi veya karaktere özel görevleri tamamlaması gerekir. Bir müttefik açıldığında, onların özel Atölyesi bir CAMP'a eklenmeli ve bu şekilde oluşurlar.

CAMP müttefiklerini, bazı ek avantajlarla talep üzerine satıcılar olarak düşünebilirsiniz. Örneğin, romantik müttefikler, oyuncu geceleri onlarla geçirirse günlük bir artış sağlar. Diğer karakterler hızlı hizmetler sunar, örneğin iyileştirme veya pişirme. Ancak, her CAMP sadece bir müttefik sahip olabilir, bu nedenle oyuncunun tüm özelliklerden faydalanmak için onlar arasında dönmesi gerekebilir.

CAMP için Evcil Hayvan Nasıl Alınır fallout 76 evcil deathclaw Bir evcil hayvan almak için oyuncuların Hayvan Arkadaşı yeteneğini donatmaları gerekir. Bu kart, vahşi yaratıkları yatıştırmaya ve ardından onları evcilleştirmeye olanak tanır. Evcil bir hayvan, yaşadığı sürece CAMP'a yürüyecek ve orada kalacaktır. Her oyuncu yalnızca bir evcil hayvana sahip olabilir ve oyuncu kampını taşırsa, evcil hayvanın yeni CAMP konumuna yürümesi gerekecektir.

Aşağıdaki tablo, Fallout 76'da hangi hayvanların bir CAMP'a evcil hayvan olarak katılabileceğini göstermektedir.

İşte Fallout 76'da evcil hayvan almak için gereken kartlar:

Evcil Hayvan Gerekli Kart
Kedi Hayvan Arkadaşı Seviye 1
Tavuk Hayvan Arkadaşı Seviye 1
Mirelurk Hayvan Arkadaşı Seviye 1
Köpek Hayvan Arkadaşı Seviye 1
Brahmin Hayvan Arkadaşı Seviye 1
Kunduz Hayvan Arkadaşı Seviye 1
Mole Rat Hayvan Arkadaşı Seviye 1
Kurt Hayvan Arkadaşı Seviye 1
Radstag Hayvan Arkadaşı Seviye 1
Tavşan Hayvan Arkadaşı Seviye 1
Radrat Yavrusu Hayvan Arkadaşı Seviye 1
Opossum Hayvan Arkadaşı Seviye 1
Mirelurk Avcısı Hayvan Arkadaşı Seviye 2
Mirelurk Kralı Hayvan Arkadaşı Seviye 2
Radtoad Hayvan Arkadaşı Seviye 2
Snallygaster Hayvan Arkadaşı Seviye 2
Tao Guai Hayvan Arkadaşı Seviye 2
Death Claw Hayvan Arkadaşı Seviye 3
Mega Sloth Hayvan Arkadaşı Seviye 3

Bu kartlara sahip olduğunuzda, listedeki hayvan türlerinden birini CAMP'ınıza evcil hayvan olarak alabilirsiniz.

Yukarıdaki bilgiler ışığında, Fallout 76'da CAMP'ınızı en verimli şekilde yerleştirmek ve taşımak için gerekli bilgilere sahip olmalısınız. Artık post-apokaliptik Appalachia'nın zorlu dünyasında güvenli bir sığınak inşa etmek ve büyümek için hazırsınız!