Giresunspor Başkan Adayı Emin Eltuğral kimdir ne iş yapar? Giresunspor Başkan Adayı Emin Eltuğral kimdir ne iş yapar?

İzmir Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu ticareti, silah kaçakçılığı ve rüşvet gibi suçlara karıştıkları belirlenen "Zirek Kardeşler" ve "Alabaylar" isimli suç örgütlerine yönelik geniş çaplı bir operasyon düzenledi. Aylarca süren teknik ve fiziki takip sonucunda, 10 Mayıs'ta çok sayıda eve ve işyerine eş zamanlı operasyon düzenlendi. Peki, Zirek Kardeşler kimdir? Zirek Kardeşler çetesi kim?

Zirek Kardeşler kimdir?

Operasyonda İzmir'in en gözde gece kulüplerinden biri de dahil olmak üzere çok sayıda adreste arama yapıldı. Aramalarda 9 bin 880 adet ecstasy hap, 5 bin 711 sentetik hap, 67 bin 29 gram esrar, 5 ruhsatsız tabanca, 1 adet "Akrep" otomatik tabanca, 13 adet 9 mm fişek, 87 adet 7,62 mm fişek ve 2 hassas terazi ele geçirildi.

Operasyonda 3'ü aktif, 1'i emekli olmak üzere toplam 24 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, polis merkezlerinde sorgulanmaya başlandı.

Zirek Kardeşler çetesi kim?

Bu operasyon, İzmir'de son yıllarda gerçekleştirilen en büyük çaplı uyuşturucu operasyonlarından biri olarak kayıtlara geçti. Operasyonla birlikte, Zirek Kardeşler ve Alabaylar isimli suç örgütlerinin uyuşturucu ticaretinden elde ettikleri paraları aklamak için gece kulüplerini kullandıkları da ortaya çıktı.

Suçlularla mücadelede kararlılığını sürdüren Emniyet Müdürlüğü, bu tür operasyonların artarak devam edeceğini bildirdi