Çanakkale'nin Yenice ilçesine bağlı Kalkım Beldesi'nde 31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimleri'nde bağımsız aday Zeynep Çelik, %47.91 oy oranıyla zafere ulaşarak Türkiye'nin en genç kadın belediye başkanı ünvanını kazandı. Zeypep Çelik, 2002 yılında doğmuştur ve Yenice ilçesinin önemli isimlerinden birisi olan Mehmet Çelik'in kızıdır. Peki, Zeynep Çelik kimdir? Kalkım Beldesi Belediye Başkanı Zeynep Çelik kaç yaşında, nereli ve ne kadar oy aldı? Türkiye'nin en genç kadın belediye başkanı kim oldu 2024? Zeynep Çelik kimdir? İşte merak edilenler...

Zeynep Çelik kimdir?

22 yaşında olan Çelik, Yenice'nin tanınmış iş insanlarından Mehmet Çelik'in kızıdır. 1983 seçmenin bulunduğu Kalkım Beldesi'nde AK Parti adayı İbrahim Taşkın'ı geride bırakarak büyük bir başarı elde etti.

Eğitim ve Meslek Hayatı

Zeynep Çelik'in eğitim durumu ve mesleği hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır.

Hizmet Beklentileri

Zeynep Çelik, seçim zaferinin ardından yaptığı açıklamada Kalkım'a yakışır hizmeti getirmeyi ve halkına değer vermeyi önümüzdeki 5 yıl boyunca kendine borç bildiğini söyledi. Bölgedeki vatandaşlar, Çelik'ten Kalkım Beldesi'ne yeni bir soluk getirmesini ve önemli yatırımlar yapmasını bekliyor.

Genç ve Başarılı Bir Lider

Zeynep Çelik'in bu başarısı, Türkiye'de kadınların siyasette daha fazla yer alması için önemli bir teşvik kaynağı olarak görülüyor. Genç ve vizyoner bir lider olarak, Çelik'in Kalkım Beldesi'ni geleceğe taşıyacağına dair büyük bir umut var.

Mehmed: Fetihler Sultanı Mehmet'i Serkan Çayoğlu'nun eşi kimdir? Oyuncu Özge Gürel kimdir kaç yaşında nereli? Mehmed: Fetihler Sultanı Mehmet'i Serkan Çayoğlu'nun eşi kimdir? Oyuncu Özge Gürel kimdir kaç yaşında nereli?

Zeynep Çelik kaç yaşında?

Zeynep Çelik 2002 yılında doğmuştur ve 2024 yılında 22 yaşındadır.

Zeynep Çelik aslen nereli?

Zeynep Çelik aslen Çanakkale'nin Yenice ilçesine bağlı Kalkımlıdır.

Zeynep Çelik ne kadar oy aldı?

ARTİ ALINAN OY OY ORANI
ZEYNEP ÇELİK 515 %47.91
AK PARTİ 430 %40.00
İYİ PARTİ 45 %4.19
MHP 32 %2.98
SAADET 8 %0.74
DİĞER 45 %4.19