Yonca Gıda'nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rıza Seyyar'ın kim olduğu merak ediliyor. Muğla'da İşletme Fakültesi mezunu olan Seyyar, evli ve iki kız çocuğu vardır. Peki, Yonca Gıda Rıza Seyyar kimdir? Rıza Seyyar nereli kaç yaşında mesleği?

Rıza Seyyar kimdir?

Rıza Seyyar, Yonca Gıda'nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten, gıda sektöründe tecrübeli bir iş insanıdır. Kendisi hakkında detaylı bilgi bulmak zor olsa da, mevcut kaynaklardan derlediklerimiz şunlardır:

Rıza Seyyar kaç yaşında

Rıza Seyyar'ın doğum tarihi ve yeri kesin olarak bilinmemekle birlikte, 1964 yılında Kayseri'de doğmuştur. 2024 yılı itibarıyla 60 yaşında olduğu düşünülmektedir.

Rıza Seyyar nereli?

Rıza Seyyar aslen Kayserilidir.

Eğitim:

Seyyar, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladıktan sonra, 1986 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Muğla İşletme Fakültesi'nden mezun olmuştur.

Rıza Seyyar mesleği?

Rıza Seyyar, 1989 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra Kayseri'de Yaktaş A.Ş. şirketinde bir sene süre ile satış müdürü olarak görev yapmıştır. Daha sonra İstanbul'a taşınan Seyyar, Kent Madeni Mutfak Eşyaları Ltd. Şti.'nde beş yıl süre ile muhasebe ve finans departmanlarında çalışmıştır.

1998 yılında Yonca Gıda'ya katılan Seyyar, o zamandan beri çeşitli yönetim pozisyonlarında görev almıştır. 2023 yılında Yonca Gıda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

TRT Spor Serdar Kelleci kimdir? Serdar Kelleci kaç yaşında nereli? TRT Spor Serdar Kelleci kimdir? Serdar Kelleci kaç yaşında nereli?

Sektörel Katılımı:

Seyyar, gıda sektörüne yaptığı katkılardan dolayı da bilinmektedir. 2023 yılında Salça ve Konserve Üreticileri ve İhracatçıları Derneği (SALKONDER)'in Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçilmiştir.