Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararları doğrultusunda, Yüksekova'nın yeni kaymakamı Mustafa Akın oldu. 2021'den beri Rize Pazar Kaymakamlığı görevini yürüten Akın, şimdi Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde önemli bir görevi üstlenecek. Peki, Yeni Yüksekova Kaymakamı Mustafa Akın kimdir nerelidir?

Şarkıcı Seçil kimdir? Turnike yarışmacısı Seçil kaç yaşında, nereli? Şarkıcı Seçil kimdir? Turnike yarışmacısı Seçil kaç yaşında, nereli?

Mustafa Akın kimdir?

1981 Konya doğumlu olan Mustafa Akın, Selçuk Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu. TEDAŞ, Türkiye İş Kurumu ve Maliye Bakanlığı'nda kamu hizmeti deneyimi edindikten sonra 2011 yılında mülki idare amirliği mesleğine adım attı. İngiltere'de dil eğitimi alan Akın, sırasıyla Burdur-Çeltikçi, Tokat-Artova, Burdur-Kemer, Çanakkale-Bozcaada ve Bayburt-Aydıntepe ilçelerinde kaymakamlık görevlerinde bulundu. 2021'de Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Rize Pazar Kaymakamlığı'na atanan Akın, şimdi Yüksekova'da yeni bir sayfa açacak.

Yüksekova'da Yeni Bir Dönem

Yüksekova Kaymakamlığına atanan Mustafa Akın, ilçenin kalkınması ve huzuru için çalışacağını belirterek, görevinin sorumluluğunun bilincinde olduğunu ifade etti. Yüksekova halkı da yeni kaymakamlarını heyecanla karşılıyor. Akın'ın deneyimi ve dinamizminin Yüksekova'ya olumlu katkılar sağlayacağına inanılıyor.

Mustafa Akın kaç yaşında?

Mustafa Akın 1981'de doğmuştur ve 2024 yılında 43 yaşındadır.

Mustafa Akın nerelidir?

Mustafa Akın aslen Konyalıdır.

Kaynak: Haber Merkezi