Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararıyla, Türkiye'nin Libya Büyükelçiliği görevine Güven Begeç getirildi. Peki, Yeni Libya Büyükelçisi Güven Begeç kimdir nerelidir? 

Güven Begeç kimdir?

1996 yılından bu yana Dışişleri Bakanlığı'nda diplomat olarak görev yapan Begeç, uluslararası ilişkiler alanındaki engin deneyimiyle dikkat çekiyor.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Begeç, kariyerine Dışişleri Bakanlığı'nda Üçüncü Sekreter olarak başladı. Hindistan'ın Yeni Delhi Büyükelçiliği, Türkiye'nin AB/BAB Daimi Temsilciliği, AGİT Daimi Temsilciliği ve BM Daimi Temsilciliği gibi önemli görevlerde bulundu. Ayrıca, Silahların Kontrolü, Silahsızlanma ve Yayılmanın Önlenmesi Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaparak uluslararası güvenlik alanında uzmanlık kazandı.

Son olarak Türkiye'nin BM Cenevre Ofisi Daimi Temsilcisi olarak görev yapan Begeç, Libya Büyükelçiliği görevini üstlenerek Türkiye'nin bölgedeki çıkarlarını temsil edecek. Begeç'in deneyimi ve birikimi, Türkiye ile Libya arasındaki ilişkilerin daha da güçlenmesine katkı sağlayacak.

Bu atama, Türkiye'nin Libya'ya verdiği önemi ve bölgedeki istikrarı sağlama konusundaki kararlılığını bir kez daha gösteriyor. Güven Begeç'in liderliğinde, Türkiye'nin Libya ile olan ilişkileri daha da derinleşecek ve iki ülke arasındaki işbirliği yeni boyutlara taşınacak.

Güven Begeç kaç yaşında?

Güven Begeç'in kaç yaşında olduğu hakkında bir bilgi yoktur.

Seren Serengil'in sevgilisi Mustafa Tohma kimdir annesi neden öldü? Seren Serengil Mustafa Tohma evli mi? Seren Serengil'in sevgilisi Mustafa Tohma kimdir annesi neden öldü? Seren Serengil Mustafa Tohma evli mi?

Güven Begeç nerelidir?

Güven Begeç'in nereli olduğu bilinmiyor.

Editör: ÖMER YILDIZCI