Resmi Gazete'de son yayımlanan Cumhurbaşkanı atama kararları sonrasında İstanbul Galata Üniverstesi Rektörü Profesör Şeyma Aydınoğlu hakkında merak edilenler araştırılmakta. Şeyma Aydınoğlu hakkındaki detayları haberimizde sizler için araştırdık. Bölüm başkanlığı, dekan yardımcılığı, dekanlık ve rektör yardımcılığı gibi idari görevlerde bulunan Şeyma Aydınoğlu hakkındaki detaylar haberimizde. Peki, Yeni İstanbul Galata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şeyma Aydınoğlu kimdir nerelidir? gibi soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz. İşte ayrıntılar...

Nisa Bölükbaşı'nın nişanlısı Yiğit İnandı nereli, ne iş yapıyor? Yiğit İnandı kimdir kaç yaşında? Nisa Bölükbaşı'nın nişanlısı Yiğit İnandı nereli, ne iş yapıyor? Yiğit İnandı kimdir kaç yaşında?

Yeni İstanbul Galata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şeyma Aydınoğlu kimdir? 

Profesör Doktor Şeyma Özkara-Aydınoğlu, İstanbul Galata Üniversitesi Rektörü olarak atanmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden 2000 yılında mezun olan Şeyma Aydınoğlu, aynı bölümde 2002 yılında yüksek lisans ve 2008 yılında doktora çalışmalarını tamamladı. 

2001-2008 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümünde araştırma görevlisi olarak görev yapan hemen ardından 2010-2011 yılları arasında TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Enerji Enstitüsünde uzman araştırmacı olarak çalışan Şeyma Aydınoğlu, başarılı çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çekti. Şeyma Aydınoğlu, 2011-2024 yılları arasında ise İstanbul Beykent Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olarak görev aldı. 

Özkara-Aydınoğlu, bölüm başkanlığı, dekan yardımcılığı, dekanlık ve rektör yardımcılığı gibi idari görevlerde de bulunmuştur. Evli ve bir çocuk annesi olan Prof. Dr. Şeyma Özkara-Aydınoğlu, İstanbul Galata Üniversitesi’ndeki yeni görevine büyük bir heyecanla başlamıştır.

Şeyma Aydınoğlu nerelidir? 

Profesör Doktor Şeyma Aydınoğlu; SCI endeksli, etki değeri yüksek dergilerde çok sayıda bilimsel çalışma yayımlamış ve bu çalışmalara 1000’den fazla atıf yapılmıştır. Ayrıca, çeşitli projelerde görev almış ve TÜBİTAK ile Avrupa Birliği projelerinde hakem olarak görev yapmıştır. Akademik ve bilimsel çalışmaların yanı sıra çeşitli mühendislik dersleri vermiş ve lisansüstü öğrencilerin yetişmesinde önemli katkılar sağlamıştır.Şeyma Aydınoğlu, bölüm başkanlığı, dekan yardımcılığı, dekanlık ve rektör yardımcılığı gibi idari görevlerde de bulundu. Evli ve bir çocuk annesi olan Şeyma Özkara-Aydınoğlu, İstanbul Galata Üniversitesi’nde Rektörü oldu. 

Editör: Tuğba Akkesen