Fatih Bucak'ın eski eşi Burcu Çetinkaya kimdir? Kaç yaşında? Fatih Bucak'ın eski eşi Burcu Çetinkaya kimdir? Kaç yaşında?

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile  İstanbul Atlas Üniversitesi Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Ersoy Kocabıçak'ın kim olduğu hakkında araştırmalar yapılıyor. Ersoy Kocabıçak, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde önemli işler yapan Ersoy Kocabıçak daha sonrasında Hollanda'nın Maastricht Üniversitesi'nde doktora yapmıştır. Peki, Yeni İstanbul Atlas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersoy Kocabıçak kimdir nerelidir?

Prof. Dr. Ersoy Kocabıçak kimdir?

Prof. Dr. Ersoy Kocabıçak, uluslararası alanda tanınmış bir beyin ve sinir cerrahisi uzmanıdır. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim üyeliği yaparken, Hollanda'nın Maastricht Üniversitesi'nde stereotaktik ve fonksiyonel nöroşirürji eğitimi almış ve aynı üniversitede Parkinson hastalığı üzerine doktora yapmıştır.

Türkiye'de ilk kez Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde kurulan Nöromodülasyon Merkezi'nin kurulmasında önemli rol oynayan Kocabıçak, merkezin sorumlusu olarak atanmıştır. Hareket bozuklukları, epilepsi, beyin tümörleri ve psikiyatrik hastalıkların cerrahisi alanında uzmanlaşmış olan Kocabıçak, özellikle derin beyin stimülasyonu konusunda 100'ün üzerinde uluslararası yayına sahiptir.

Uluslararası Derin Beyin Stimülasyonu Derneği'nin kurucu üyesi ve Türkiye temsilcisi olan Kocabıçak, aynı zamanda Deep Brain Stimulation Journal dergisinin editör grubunda yer almaktadır. Avrupa Beyin ve Sinir Cerrahisi Derneği'nin stereotaktik ve fonksiyonel grubunda komite üyesi olarak görev yapan Kocabıçak, Türk Nöroşirürji Derneği'nde de çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Derin beyin stimülasyonu ameliyatları konusunda yurt içi ve yurt dışı üniversitelere danışmanlık ve eğitmenlik hizmeti veren Kocabıçak, Dünya Stereotaktik ve Fonksiyonel Nöroşirürji Derneği, Uluslararası Parkinson ve Hareket Bozuklukları Derneği, Uluslararası Nöromodülasyon Derneği, Akdeniz Nörobilim Derneği gibi uluslararası derneklere üyedir.

Alanında 80'in üzerinde davetli konuşma yapmış olan Prof. Dr. Ersoy Kocabıçak, uluslararası ve ulusal birçok bilimsel ve sosyal organizasyonda başkan veya komite üyesi olarak görev almıştır. Şimdi ise İstanbul Atlas Üniversitesi Rektörlüğü görevini üstlenmiştir.

Prof. Dr. Ersoy Kocabıçak kaç yaşında?

Prof. Dr. Ersoy Kocabıçak'ın kaç yaşında olduğu hakkında bir bilgi yoktur.

Prof. Dr. Ersoy Kocabıçak nereli?

Prof. Dr. Ersoy Kocabıçak'ın nereli olduğu bilinmiyor.

Editör: ÖMER YILDIZCI