Oyuncu Necip Memili kimdir eşi kim? Necip Memili kaç yaşında nereli oynadığı diziler? Oyuncu Necip Memili kimdir eşi kim? Necip Memili kaç yaşında nereli oynadığı diziler?

Tele 1'de Forum Hafta Sonu programına konuk olan Zeki Sözer'in kim olduğu google arama motorlarında araştırılıyor. Vatandaşlar Zeki Sözer'in hayatını merak ediyor. Peki, Yazar Zeki Sözer kimdir kaç yaşında nereli? Zeki Sözer kitapları neler? İşte soruların cevapları...

Zeki Sözer kimdir?

Zeki Sözer, gazeteciliğe 1958 yılında Son Posta gazetesinde parlamento muhabiri olarak adım attı. 1960'ta Dünya gazetesinin Ankara bürosunda görev aldı. Sonrasında, 1964 yılında Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT)'ye katılarak kuruluş sürecine dahil oldu ve TRT'nin ilk televizyon yayınında yönetmen olarak görev aldı. Türkiye'den bir gazeteci olarak BBC'de televizyon haberciliği eğitimi alan ilk kişi oldu ve Atina'da muhabirlik yaptı. Ayrıca, Eurovision Haber Grubu'nun koordinatörlüğü görevine getirildi.

1976 yılında TRT'den ayrıldıktan sonra Milliyet gazetesinde haber müdürü olarak görev aldı. 1980 yılında ise Milliyet'in Frankfurt'taki Avrupa baskıları müdürü olarak atandı. Daha sonra, 1999 yılında TV8'in kuruluş sürecine katıldı. Ayrıca iletişim fakültelerinde dersler veren Zeki Sözer, TRT'de "Çözüme Doğru" ve "Forum" programlarını sunmuştur.

Zeki Sözer kaç yaşında?

Zeki Sözer 1958 yılında doğmuştur ve 2024 yılında 66 yaşındadır.