CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in sıkça dile getirdiği "liyakat" vurgusu, CHP'li belediyelerde karşılık bulmamış görünüyor. Seçim öncesi vaatlerini unutan CHP'li belediye başkanları, makamları akrabalarına ve liyakatsiz isimlere dağıtarak torpil furyasına hız kesmeden devam ediyor. Peki, Yahya Umut Özkan kimdir nerenin müdür? Yahya Umut Özkan kaç yaşında ne iş yapıyor? 

Yahya Umut Özkan kimdir

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın kardeşi Yahya Umut Özkan'ın, Mamak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak atanması, yaşanan son skandal olarak dikkat çekiyor. Bu atama, CHP'li belediyelerdeki torpil furyasının sadece bir örneği olarak görülüyor.

Kırşehir, Balıkesir, İzmir ve Bursa'da da Skandallar Yaşandı

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, "adam kayırmaya yer yok" vaadine rağmen kayınbiraderi ve bacanağını başkan yardımcısı olarak atadı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nde ise CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı'nın gelini işe alındı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağababa'nın yeğenini belediye kadrosuna aldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ise eşinin kız kardeşi, CHP Meclis Üyesi Yalçın Işıkyıldız'ın eşi ve CHP'li Milletvekili Kayıhan Pala'nın eşini daire başkanlığı görevlerine getirdi.

Mahmut Arıkan Kimdir? Kaç Yaşında? Mahmut Arıkan nerelidir? Mahmut Arıkan Kimdir? Kaç Yaşında? Mahmut Arıkan nerelidir?

CHP'de Torpil Rüzgarı Dinmiyor

CHP'li belediyelerdeki bu torpil furyası, parti içinde de rahatsızlık yaratıyor. Genel Başkan Özgür Özel'in liyakat vurgusuna rağmen yaşanan bu olaylar, partiye olan güveni zedeliyor ve seçmen nezdinde hayal kırıklığına neden oluyor.

Editör: ÖMER YILDIZCI