Murat Muratoğlu gerçek adı nedir? Murat Muratoğlu babası kimdir? Murat Muratoğlu gerçek adı nedir? Murat Muratoğlu babası kimdir?

AK Parti'den Üsküdar Belediye Başkanı Adayı olan Hilmi Türkmen 1973 yılında Trabzon'da dünyaya gelmiştir. Hilmi Türkmen kesin olmayan sonuçlara göre Üsküdar Belediye Başkanı olmuştur. Peki, Üsküdar Belediye başkanı kim oldu? Hilmi Türkmen kimdir kaç yaşında seçimi kazandı mı? İşte cevapları...

Hilmi Türkmen kimdir?

1973 yılında Trabzon'da doğan Hilmi Türkmen, Üsküdar'ın sevilen ve sayılan belediye başkanıdır. Hukukçu kimliğiyle siyasete atılan Türkmen, aktif siyasete üniversite yıllarında başladı. Refah Partisi ve Fazilet Partisi'nde çeşitli görevlerde bulundu. Ak Parti'nin kuruluşunda yer alan Türkmen, Üsküdar'da ilçe yönetim kurulunda görev aldı.

2004 yılından itibaren 10 yıl boyunca Üsküdar Belediyesi'nde başkan yardımcılığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerini yürüttü. 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Üsküdarlıların teveccühüyle belediye başkanı seçildi.

Başarılı projeleri ve çalışmalarıyla Üsküdar'ın çehresini değiştiren Türkmen, eğitim, kültür, sosyal yardım, sağlık ve spor gibi birçok alanda önemli yatırımlara imza attı. Tarihi eserlerin restorasyonu, park ve bahçelerin düzenlenmesi, altyapı çalışmaları, sosyal ve kültürel etkinlikler gibi konularda önemli çalışmalar yaptı.

Türkmen, Üsküdar'ı daha yaşanabilir bir ilçe yapmak için gece gündüz çalışıyor. "Hizmetkar Belediye Başkanı" olarak bilinen Türkmen, her zaman halkla iç içe olmayı ve vatandaşların sorunlarını çözmeyi ön planda tutuyor.

Evli ve 4 çocuk babası olan Türkmen, İngilizce bilmektedir.

Hilmi Türkmen kaç yaşında?

Hilmi Türkmen 1973 yılında doğmuştur ve 2024 yılında 51 yaşındadır.

Hilmi Türkmen aslen nereli?

Hilmi Türkmen aslen Trabzonludur.

Hilmi Türkmen seçimi kazandı mı?

Hilmi Türkmen kesin olmayan sonuçlarla birlikte şu anda seçimi önde götürüyor.