Son günlerde google arama motorlarında Ulaş Tepe hakkında merak edilenler araştırılmakta. 31 Mart yerel seçimlerinde vatandaşlar tarafından merak edilen 1990 doğumlu Ordu'nun merkez ilçesi Altınordu'yu kazanan isim Ulaş Tepe hakkındaki merak edilenleri haberimizde bulabilirsiniz. Peki, Ulaş Tepe kimdir? Ulaş Tepe kaç yaşında, nereli, seçimden ne kadar oy aldı? gibi soruların cevaplarını haberimizde sizler için araştırdık. İşte detaylar... 

Ulaş Tepe kimdir?

Ulaş Tepe, 1990 yılında Ordu'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu'da tamamladı. Ardından 2011 yılında Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümünden, 2013 yılında ise Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2015 yılında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkez Gençlik Kolları tarafından oluşturulan Yerel Yönetimler Komisyonu'nda başkanlık görevini üstlendi. Ayrıca Ulusal Gençlik Parlamentosu'nda da yürütme kurulunda görev aldı. 2019 seçimlerinde CHP'nin adayı olarak Gülyalı Belediye Başkanı seçildi.

Ulaş Tepe1

Ulaş Tepe kaç yaşında

Ulaş Tepe, 1990 yılında dünyaya gelmiş olup 34 yaşındadır. 

Gazeteci Ali Çağatay kimdir nerelidir? Gazeteci Ali Çağatay kimdir nerelidir?

Ulaş Tepe nereli 

Ulaş Tepe, Ordu'da dünyaya gelmiştir. 

Ulaş Tepe seçimden ne kadar oy aldı?

2024 yerel seçim sonuçları büyük oranda şekillenmeye başladı. Altınordu ilçesi gibi el değiştirmesi beklenen bir kentte, AK Parti'den CHP'ye geçiş gerçekleşti. CHP, Karadeniz'deki ilçelerde zorlu bir mücadele verdiği seçimlerde önemli zaferler elde etti. Bu zaferlerden biri de Ordu'nun merkez ilçesi Altınordu oldu. 34 yaşındaki genç aday Ulaş Tepe'nin liderliğinde CHP, 2013'ten beri AK Parti tarafından yönetilen ilçeyi kazandı. Tepe, açılan sandıkların yüzde 93'ünde oyların yüzde 49,71'ini alarak seçimi kazandı. İki dönemdir AK Parti'den belediye başkanlığı yapan Aşkın Tören ise yüzde 36,69 oy aldı.

Ulaş Tepe, zaferi Ordu İl Başkanlığı önünde partililerle kutladı. Konuşmasında Tepe, "Artık herkesi kucaklayarak toplumun her kesiminin sorunlarına çare olacağız. Biz kapı kapı dolaştık, esnaf esnaf dolaştık ve başardık. Gelecek için güzel günler bizi bekliyor. İlçemize hizmet etmek için buradayız. Unutulmuş her şeyi geride bırakıyoruz ve temiz bir sayfa açıyoruz. Bu yolculuk uzun ve zorlu olabilir ama Altınordu'nun desteğiyle daha büyük başarılar elde edeceğiz"ifadelerini kullandı. 

CHP: Yüzde 49,71
AK Parti: Yüzde 36,69
İYİ Parti: Yüzde 8,80
YRP: Yüzde 1,70