Semahat Sevim Arsel kimdir ne iş yapar? Semahat Arsel serveti kime kaldı? Semahat Sevim Arsel kimdir ne iş yapar? Semahat Arsel serveti kime kaldı?

 Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre Mustafa Mehmet Nefes'in Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine atanması sonrası google arama motorlarında başarılı isim hakkında merak edilenler araştırılıyor. Peki, Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Mehmet Nefes kimdir kaç yaşında nereli ve mesleği? gibi soruların cevapları haberimizde. İşte detaylar....

Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Mehmet Nefes kimdir?

Türksat A.Ş. Uydu Programları Direktörü olan Mustafa Mehmet Nefes, lisans eğitimini 2006 yılında Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği alanında tamamlamıştır. 2006-2007 yılları arasında BİL-UZAY Araştırma Merkezi bünyesinde yüksek lisans çalışmalarını sürdürmüş ve 2016 yılında Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği-Mühendislik Yönetimi alanında yüksek lisans derecesini almıştır. Çalışma hayatına 2006 yılında Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş.'de ARGE mühendisi olarak başlayan Mustafa Mehmet Nefes, uzay sektöründe 17 yılı aşkın proje ve operasyon tecrübesine sahiptir. Türksat A.Ş. bünyesindeki ARGE, Uydu Frekans Gözlem ve Uydu Programları birimlerinde uzman, teknik sorumlu, koordinatör, proje yöneticisi, program yöneticisi ve direktör olarak görev almıştır. TÜRKSAT-3A, TÜRKSAT-4A/4B, Ulusal Uydu Sistemleri Entegrasyon ve Test (USET) merkezi kurulumu, TÜRKSAT-5A/5B ve Türkiye'nin ilk milli haberleşme uydusu TÜRKSAT-6A proje ve programlarında aktif görevler üstlenmiştir.Mustafa Mehmet Nefes, halen Türksat A.Ş. Uydu Programları Direktörü olarak uydu projeleri ve programları yönetimi ile uydu teknolojileri ve fırlatma hizmetleri konusunda danışmanlık ve eğitim servis yönetiminden sorumlu birimi yönetmektedir. Uydu haberleşme sistemleri, uydu komuta-kontrol sistemleri, uydu üretim ve test süreçleri, güvenilirlik mühendisliği, uydu temin ve fırlatma hizmetleri sözleşme yönetimi, proje yönetimi konularında uzmanlaşmıştır. Ayrıca, Mart 2023'ten beri NATO Dayanıklılık Komitesi-Sivil Haberleşme Planlama Grubu'nda uydu haberleşmesi sivil uzmanı olarak ülkemizi temsil etmektedir.

Mustafa Mehmet Nefes

Mustafa Mehmet Nefes kaç yaşında? 

Mustafa Mehmet Nefes'in hakkında kapsamlı bilgiye erişilememiştir. 

Mustafa Mehmet Nefes mesleği? 

Mustafa Mehmet Nefes, Uydu haberleşme sistemleri, uydu komuta-kontrol sistemleri, uydu üretim ve test süreçleri, güvenilirlik mühendisliği, uydu temin ve fırlatma hizmetleri sözleşme yönetimi, proje yönetimi konularında uzmanlaşmıştır.