Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre Mustafa Arif Karabeyoğlu'nun Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine atanması sonrası google arama motorlarında başarılı isim hakkında merak edilenler araştırılıyor. Peki, Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arif Karabeyoğlu kimdir kaç yaşında nereli ve mesleği?  gibi soruların cevapları haberimizde. İşte detaylar....

Cengiz Ergün kimdir kaç yaşında? MHP Manisa Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün nereli ve mesleği? Cengiz Ergün kimdir kaç yaşında? MHP Manisa Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün nereli ve mesleği?

Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arif Karabeyoğlu kimdir? 

Prof. Dr. Arif Karabeyoğlu, KOÇ Üniversitesi'nde Akademisyenlik Yapıyor ve Uzay Teknolojileri Şirketlerinin Üst Düzey Yöneticisidir. İstanbul, Türkiye'deki KOÇ Üniversitesi'nde akademisyen olarak görev yapan Prof. Dr. Arif Karabeyoğlu, aynı zamanda Delta V Space Technologies şirketinin CEO'su ve Fergani Space şirketinin CTO'su olarak da görev yapmaktadır. Dr. Karabeyoğlu, 1999 yılında Space Propulsion Group Inc. (SPG)'yi kurarak Başkan ve CTO olarak görev yapmış ve Haziran 2018'e kadar bu görevlerde bulunmuştur. Kariyeri boyunca roket yanması ve itki alanında teorik çalışmalardan pratik uygulamalara ve itki testlerine kadar geniş kapsamlı araştırmalar gerçekleştirmiştir. Ayrıca, Stanford Üniversitesi'nde Uygulamalı Aerodinamik, Roket İtkisi ve Deneysel Havacılık ve Astronotik gibi konularda eğitmen ve konferansçı olarak görev yapmıştır. Hybrid roketlerin geliştirilmesi ve test edilmesine odaklanan bir dizi SPG programının Program Yöneticisi ve Baş Araştırmacısı olarak da görev yapan Prof. Dr. Arif Karabeyoğlu'nun roket itkisi ve yeşil enerji alanlarında birçok dergi makalesi, konferans bildirisi ve patenti bulunmaktadır. AIAA'nın Hybrid Teknik Komitesi'nin 2009-2011 yılları arasında başkanlığını yapmış ve Scaled Composites tarafından geliştirilen SpaceShipTwo itki sisteminin gelişimini denetleyen Uzman Danışma Kurulu'nda görev almıştır. AIAA'nın bir üye ortağıdır.

Mustafa Arif Karabeyoğlu

Mustafa Arif Karabeyoğlu kaç yaşında? 

Mustafa Arif Karabeyoğlu, 1969 yılında doğmuş olup 55 yaşındadır. 

Mustafa Arif Karabeyoğlu nereli? 

Mustafa Arif Karabeyoğlu, İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 

Mustafa Arif Karabeyoğlu mesleği? 

Mustafa Arif Karabeyoğlu, akademisyendir.