Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre Elvan Kuzucu Hıdır'ın Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine atanması sonrası google arama motorlarında başarılı isim hakkında merak edilenler araştırılıyor. Peki, Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Elvan Kuzucu Hıdır kimdir kaç yaşında nereli ve mesleği? gibi soruların cevapları haberimizde. İşte detaylar....

Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Elvan Kuzucu Hıdır kimdir? 

Elvan Kuzucu Hıdır, 1992 yılında doğmuş olup, Meram Fen Lisesi'nden 2010 yılında Türkiye derecesi ile mezun oldu. Ardından tam burslu olarak Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünü kazandı. Lisans eğitimi boyunca Robotik Kulübü başkanlığını üstlenen Hıdır, 2015 yılında Yüksek Onur derecesi ile mezun oldu. Aynı üniversitenin aynı bölümünde yüksek lisans eğitimine devam ederken Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ve TÜBİTAK yurt içi yüksek lisans bursu almaya hak kazandı. 2017 yılında yüksek lisans eğitimini de Yüksek Onur derecesi ile tamamladı. Aynı yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde araştırma görevlisi olarak doktora eğitimine başlayan Hıdır, bu süreçte TÜBİTAK yurt içi doktora bursu almaya hak kazandı. Şu an doktora tez aşamasında olan Hıdır, çeşitli araştırma projelerinde yer aldı ve uluslararası akademik dergilerde ve konferanslarda yayınları bulunmaktadır. 2018 yılından itibaren TEKNOFEST kapsamında düzenlenen teknoloji yarışmalarının ana koordinasyonunu yürüten Hıdır, ayrıca TEKNOFEST İcra Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir. Temmuz 2023'ten itibaren T3 Vakfı Genel Müdürü olarak görev yaparken, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Haluk Bayraktar'dan görevi devraldı. İleri derecede İngilizce bilen Hıdır, evli ve bir çocuk annesidir.

Elvan Kuzucu Hidir

Elvan Kuzucu Hıdır kaç yaşında? 

Elvan Kuzucu Hıdır, 1992 yılında doğmuş olup 32 yaşındadır. 

Elvan Kuzucu Hıdır nereli? 

Elvan Kuzucu Hıdır, Aksaray'da dünyaya gelmiştir. 

Gaddar dizisi Leyla kimdir gerçek adı ne? Oyuncu Buse Meral kimdir sevgilisi kim, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? Gaddar dizisi Leyla kimdir gerçek adı ne? Oyuncu Buse Meral kimdir sevgilisi kim, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Elvan Kuzucu Hıdır mesleği? 

2018 yılından itibaren TEKNOFEST kapsamında düzenlenen teknoloji yarışmalarının ana koordinasyonunu yürüten Hıdır, ayrıca TEKNOFEST İcra Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.