Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre Alper Güzel'in Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine atanması sonrası google arama motorlarında başarılı isim hakkında merak edilenler araştırılıyor. Peki, Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Alper Güzel kimdir kaç yaşında nereli ve mesleği? gibi soruların cevapları haberimizde. İşte detaylar....

Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Alper Güzel kimdir? 

Alper Güzel, 1979 yılında Çorum’da doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden 2002 yılında mezun olan Güzel, 2005 yılında aynı üniversitenin İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Çalışma hayatına 2002 yılında UPS-SCS firmasında IT Uzmanı olarak başlamış, daha sonra Akatek Tekstil’de AR-GE Yönetmeni olarak görev yapmıştır. Ardından sırasıyla Türk Telekom’da Uluslararası Satış Uzmanı, Avea’da IT Satın Alma Sorumlusu ve Telecom Italia Sparkle firmasında Uluslararası Satış Müdürü olarak çalışmıştır. 2017-2022 yılları arasında Türk Telekom International’da İş Geliştirme ve Planlama Direktörü olarak görev yapmıştır. Güzel’in uzmanlık alanları arasında iş geliştirme, uluslararası trafik yönetimi, pazar analizi, stratejik planlama ve gelir artışı yönetimi yer almaktadır. Ana iş alanları arasında uydu bağlantıları, nesnelerin interneti, 5G iletişim, uydu altyapı sistemi, veri merkezi yönetimi, deniz altı/karasal fiber optik kablo sistemleri ve konsorsiyumları yönetimi bulunmaktadır. Halihazırda Fergani Uzay Teknolojileri şirketinde Operasyon Müdürü olarak görev yapan Güzel, idari işlerin yanı sıra operasyonel, ticari ve iş geliştirme süreçlerine liderlik etmektedir. Alper Güzel, evli ve dört çocuk babasıdır.

Alper Güzel

Alper Güzel kaç yaşında? 

Alper Güzel, 1979 yılında dünyaya gelmiş olup 45  yaşındadır. 

Alper Güzel nereli?

Alper Güzel, Çorum'da dünyaya gelmiştir. 

Alper Güzel mesleği? 

Alper Güzel'in ana iş alanları arasında uydu bağlantıları, nesnelerin interneti, 5G iletişim, uydu altyapı sistemi, veri merkezi yönetimi, deniz altı/karasal fiber optik kablo sistemleri ve konsorsiyumları yönetimi bulunmaktadır.

Ekonomist Barış Soydan kimdir kaç yaşında nereli? Barış Soydan nerede çalışıyor? Ekonomist Barış Soydan kimdir kaç yaşında nereli? Barış Soydan nerede çalışıyor?