Vergi ve maliye alanlarına yönelik AK Parti milletvekillerinin üzerinde çalıştığı yaklaşık 80 maddeden oluşacak torba kanun teklifinin bu hafta meclise sunulması bekleniyor. Sunulacak olan kanun teklifinde tüm şans oyunlarındaki ikramiye dağıtım oranlarının üst sınırının yüzde 83'ten yüzde 90'a yükseltilmesi öngörülmekte. Yapılan teklifle aynı zamanda, deprem bölgesinde inşaat ürünlerindeki fiyatlarda ve yapım işlerinde fahiş fiyat uygulayanlarda katlı idari para cezası uygulanacak. 

İkramiye Dağıtım Oranları Yüzde 90'a Yükseltilecek 

 AK Parti milletvekillerinin üzerinde çalıştığı vergi ve maliye alanlarına yönelik yaklaşık 80 maddeden oluşacak torba kanun teklifinin bu hafta Meclise sunulması düşünülmekte. Yapılan bu düzenlemeyle, her bir kurum ve kuruluşun tertip ettiği tüm şans oyunları için bir takvim yılı içinde ödeyeceği ikramiyelerin toplamı, aynı dönemdeki hasılatının yüzde 40'ından az yüzde 90'ından fazla olamayacağı ifade edildi. 

Deprem Bölgesinde fahiş fiyata para cezası 

Olağanüstü Hal Kapsamında Yerleşme ve Yapılaşmaya İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin Kabul Edilmesine Dair Kanun'a geçici madde eklenecek.31 Aralık 2025'e kadar deprem bölgelerinde inşaata yönelik yapım işlerinde ve yapı malzemelerinde fahiş fiyat artışı yapanlara katlı idari para cezası verileceği açıklandı. 

Şeker Yatırım Halka Arz Görünmüyor? Şeker Yatırım Halka Arz Talep Girişi Nasıl Yapılır? Şeker Yatırım Halka Arz Görünmüyor? Şeker Yatırım Halka Arz Talep Girişi Nasıl Yapılır?