Kızıl Goncalar dizisinde Cüneyt'in babası Vahit'i canlandıran Tolga Tekin, izleyicilerin taktirini kazanmayı başardı. Sergilediği performans ile herkesi şaşırtan Tolga Tekin, 19 Mart 1973'de Ankara'da doğmuştur. Peki, Tolga Tekin kimdir? Kızıl Goncalar Cüneyt'in babası Vahit'i Tolga Tekin nereli ve kaç yaşında?

Tolga Tekin kimdir?

Tolga Tekin, 19 Mart 1973 tarihinde Ankara'da doğan ve tiyatrodan dizilere uzanan başarılı bir kariyere sahip olan Türk oyuncudur.

Eğitim ve Tiyatro Kariyeri

Tekin, 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından 1996 ile 2004 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosu'nda görev yaptı. 2004 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'na tayin olan Tekin, halen bu tiyatroda aktif olarak oyunculuk yapmaktadır.

Tiyatrodaki Başarıları

Tekin, tiyatrodaki başarılı çalışmalarıyla birçok ödüle layık görüldü. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • 1998: Ankara Devlet Tiyatrosu "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" Ödülü - "Bir Şehzadeler Komedisi"
  • 2001: Afife Tiyatro Ödülleri "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" Ödülü - "Hamlet"
  • 2003: Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" Ödülü - "Troyalılar"

Dizilerde Yer Alması

Tekin, 2008 yılında "Bizim Evin Halleri" dizisiyle ilk defa televizyon dizilerinde yer almaya başladı. Bu dizinin ardından "Kapalıçarşı", "Muhteşem Yüzyıl", "Paramparça", "Rising of Ottoman", "Akıncı" ve "50M2" gibi birçok popüler dizide rol aldı.

Kızıl Goncalar Dizisindeki Rolü

Tekin, son olarak atv ekranlarında yayınlanan "Kızıl Goncalar" dizisinde "Vahit" karakterini canlandırdı. Bu dizide canlandırdığı karakterle de izleyicilerden takdir topladı.

Tolga Tekin evli mi eşi kim?

Tekin, 2013 yılında kendisi de oyuncu olan Zeynep Koltuk ile evlendi. 2014 yılında boşanan çiftin bir çocuğu bulunmaktadır.

Tolga Tekin kaç yaşında?

Tolga Tekin 19 Mart 1973'de doğmuştur ve 2024 yılında 51 yaşındadır.

Murat Aksoy'un politikacı eşi İlay Aksoy kimdir? İlay Aksoy mesleği ve hangi partide? Murat Aksoy'un politikacı eşi İlay Aksoy kimdir? İlay Aksoy mesleği ve hangi partide?

Tolga Tekin nereli?

Tolga Tekin Ankara'da doğmuştur nereli olduğu bilinmiyor.