Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “İsrail Dışişleri Bakanı’nın ifadeleri kesinlikle hayal ürünü olup, gerçekle hiçbir alakası yoktur. İsrail ile ticaret hususunda hükümet olarak almış olduğumuz kararların arkasındayız” dedi.

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, Türkiye'nin İsrail'e yaptığı kısıtlamaların çoğunu kaldırdığını öne sürmüştü, bunun hakkında Ticaret Bakanı Ömer Bolat ise, “İsrail Dışişleri Bakanı’nın ifadeleri kesinlikle hayal ürünü olup, gerçekle hiçbir alakası yoktur. İsrail ile ticaret hususunda hükümet olarak almış olduğumuz kararların arkasındayız. Bu kararlar geçerliliğini korumaktadır. İsrail’in Gazzeye yönelik saldırılarının durdurulması, kalıcı ateşkesin sağlanması ve Gazze’deki Filistinli kardeşlerimize yönelik insani yardımların aralıksız olarak ulaştırılması konusundaki şartlarımız sağlanıncaya kadar, İsrail ile ticaretin durdurulması kararımız yürürlüktedir” sözlerini kullandı.

Çubuklu vatandaşlara 'zarafet, nezaket ve görgü kuralları' semineri verilecek Çubuklu vatandaşlara 'zarafet, nezaket ve görgü kuralları' semineri verilecek

İHA