CHP'nin İstanbul Milletvekili olan aynı zamanda Genel Başkan Yardımcılığı görevinin üstlenen siyasetçi Suat Özçağdaş, halkın sorunlarını aktarabilmek adına televizyon programında gazetecilerin sorularını yanıtlayarak gündeme dair açıklamalarda bulunuyor. Son olarak İsmail Küçükkaya'nın sabah programına katılım sağlayan Suat Özçağdaş, gündeme dair yaşananları izleyicilere aktaracak. Programı takip eden vatandaşlar ise ünlü siyasetçinin kim olduğuna dair araştırmalar içerisindeler. Peki, Suat Özçağdaş kimdir? Suat Özçağdaş nereli kaç yaşında mesleği? Suat Özçağdaş hangi partiden? gibi soruların cevaplarına sizler için yanıt bulduk. İşte ayrıntılar... 

 Suat Özçağdaş kimdir?

18 Temmuz 1973 yılında İzmir'de doğan Suat Özçağdaş'ın, 1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesinden Psikoloji diplomasıyla mezun olduğu bilinir.  Özçağdaş, aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlayarak kariyeri boyunca da çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görevini sürdürmüştür. Bu kuruluşlar arasında Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Federasyonu, Türkiye Kızılay Vakfı ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı yer alır. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'ndaki görevinden ayrıldıktan sonra, Türkiye Sosyal İnovasyon Merkezi'ni kurmuştur.  Evli ve bir oğlu olan Suat Özçağdaş, 1992 yılında siyasete Sosyal Demokrat Halkçı Parti'de başlamış ve 2020 yılında CHP Üsküdar İlçe Başkanı olarak görev yapmıştır. 14 Mayıs 2023 seçimlerinde CHP'den 28. Dönem İstanbul Milletvekili seçilmiştir. 

Suat Özçağdaş.jpg1

Inter Miami CF - D.C. United maçı ne zaman? Inter Miami CF - D.C. United nereden izlenir? Inter Miami CF - D.C. United maçı ne zaman? Inter Miami CF - D.C. United nereden izlenir?

 Suat Özçağdaş nereli?

CHP'nin Genel Başkan Yardımcısı görevinin üstlenen başarılı psikolog ve aynı zamanda siyasetçi Suat Özçağdaş, İzmir'de dünyaya gelmiştir. İzmir doğumlu olan Suat Özçağdaş, CHP'nin İstanbul Milletvekilidir. 

Suat Özçağdaş kaç yaşında? 

Başarılı siyasetçi, 18 Temmuz 1973 yılında dünyaya gelmiş olup 51 yaşındadır. 

Suat Özçağdaş mesleği? 

Suat Özçağdaş, psikolog ve siyasetçidir. Suat Özçağdaş'ın, kariyeri boyunca afet müdahale, eğitim ve gönüllülük projelerinin yanı sıra son yıllarda sosyal girişimcilik ve sosyal inovasyon alanlarında çalışmalar gerçekleştirdiği biliniyor.