Türkiye, 31 Mart gününde sandık başındaydı. 31 Mart Mahalli İdari Seçim sonuçları vatandaşların gündeminde yer almaya devam ediyor. Son olarak Derince Belediye Başkanı Sertif Gökçe hakkında merak edilenler araştırılmakta. Seçmenler tarafından biyografisi araştırılan başarılı isim hakkındaki detayları haberimizde bulabilirsiniz. Peki, Sertif Gökçe kimdir? Derince Belediye Başkanı Sertif Gökçe kaç yaşında, nereli ve ne kadar oy aldı?  gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık. İşte ayrıntılar... 

Gazeteci Ali Çağatay kimdir nerelidir? Gazeteci Ali Çağatay kimdir nerelidir?

Sertif Gökçe kimdir?

Sertif Gökçe, 1972 yılında Ardahan'da doğdu ve çocukluğunu burada geçirdi. İlk ve orta öğrenimini Ardahan'da tamamladıktan sonra, 1997 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden başarıyla mezun oldu. Avukatlık stajını tamamlayarak 1998 yılından itibaren Kocaeli Barosu'nda serbest avukat olarak mesleğini icra etmektedir. Kocaeli Barosu'nda Baro Yönetim Kurulu üyesi ve Baro Başkanvekili olarak görev yapmış, 2014-2018 yılları arasında ise Kocaeli Baro Başkanlığı görevini başarıyla yürütmüştür. Siyasi olarak da aktif olan Sertif Gökçe, CHP'nin Gençlik Kolları'nda ve Derince ve İl yönetimlerinde yer almış, ayrıca çeşitli sivil toplum örgütleri ve demokratik kitle kuruluşlarında da görev almıştır. Ayrıca yerel gazetelerde köşe yazarlığı da yapmaktadır. Evli olan Gökçe, iki çocuk babasıdır.

Derince Belediye Başkanı Sertif Gökçe kaç yaşında? 

Derince Belediye Başkanı Sertif Gökçe, 1972 yılında dünyaya gelmiş olup 52 yaşındadır. 

Sertif Gökçe nereli?

Sertif Gökçe, Ardahan'da dünyaya gelmiştir. 

Sertif Gökçe ne kadar oy aldı? 

Derince'de gerçekleştirilen belediye başkanlığı seçimini CHP'nin adayı Sertif Gökçe kazandı. Gökçe, 1994 yılından beri ilçede yapılan seçimlerde CHP'nin ilk belediye başkanı unvanını elde etti. CHP'nin seçimi kazanmasının kesinleşmesiyle birlikte, parti mensupları seçim bürosu önünde bir araya gelerek zaferlerini kutladılar. Sertif Gökçe'ye olan sevgi ve desteği göstermek için partililer uzun süre coşkulu bir şekilde kutlama yaptılar. 

Sertif Gökçe'nin oy oranları: 

Sertif Gökçe