İş insanı Semahat Sevim Arsel, son dönemlerde yine servetiyle gündemdeki yerini aldı. 

Semahat Sevim Arsel hakkındaki detaylar merak ediliyor.

Peki Semahat Sevim Arsel kimdir ne iş yapar? Semahat Arsel serveti kime kaldı? İşte detaylar...

Emir İçgören kimdir? Emir İçgören'in eşi Zeynep Beşerler neden boşandı? Emir İçgören kimdir? Emir İçgören'in eşi Zeynep Beşerler neden boşandı?

SEMAHAT SEVİM ARSEL KİMDİR?

Türkiye'nin önde gelen iş insanlarından biri olan Semahat Sevim Arsel, ünlü iş insanı Vehbi Koç'un kızı olarak 1928 yılında Ankara'da dünyaya geldi.

Koç Holding yönetim kurulu üyesi olarak tanınan Arsel, aynı zamanda Sadberk Hanım'ın en büyük çocuğudur.

SEMAHAT SEVİM ARSEL NE İŞ YAPIYOR?

Amerikan Kız Koleji'nden mezun olan ve İngilizce ile Almanca dillerini bilen Arsel, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın kurucu üyeleri arasında yer almaktadır. Koç Holding yönetim kurulu üyeliği ve Vehbi Koç Vakfı yönetim kurulu üyeliği gibi önemli görevlerde bulunan Arsel, ayrıca Florance Nightingale Vakfı'nın 2. başkanı ve Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu'nun kurucusudur.

TURYAT ve SANERC (Semahat Arsel Nursing Educational & Research Center) başkanlığı gibi görevleri de sürdürmektedir.

2012 yılında vergi rekortmeni seçilen ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın 2015 yılı verilerine göre en fazla vergi veren 2. kişi olan Arsel'in serveti, Forbes dergisinin 2024 verilerine göre 3,1 milyar doları bulmaktadır.

SEMAHAT SEVİM ARSEL SERVETİ KİME KALDI?

1956 yılında Nusret Arsel ile evlenen Arsel'in çocuğu olmamıştır.

Semahat Sevim Arsel’in 3,1 milyar dolarlık serveti hakkında bir vasiyetname hazırlayıp hazırlamadığı bilinmemekle birlikte herhangi bir açıklaması da bulunmamaktadır.