Siyasi camianın tanınan isimlerinden Saruhan Oluç hakkında araştırmalar yapılıyor.

Saruhan Oluç'un siyasi kariyeri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar arama motorlarında Saruhan Oluç'un adını üst sıralara taşımış durumda...

Peki Saruhan Oluç kimdir? Saruhan Oluç nereli ve nerenin milletvekili? İşte detaylar...

SARUHAN OLUÇ KİMDİR?

Saruhan Oluç, uzun yıllar boyunca çeşitli siyasi partilerde görev almış ve medya sektöründe de etkinlik göstermiştir.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nin kurucuları arasında yer alan ve ÖDP Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Oluç,  aynı zamanda Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nde temel haklar ve siyasi politikalardan sorumlu genel başkan yardımcılığı da yapmıştır.

Saruhan Oluç, şu anda siyasi kariyerini DEM Parti’de sürdürüyor.

Medya alanında da etkinlik gösteren Oluç, Birgün gazetesinin eski genel yayın yönetmenliğini yapmış ve şu anda Turnusol isimli platformun editörlüğünü üstlenmektedir.

SARUHAN OLUÇ NERELİ?

Saruhan Oluç, 14 Ocak 1958 tarihinde İstanbul'da doğmuştur ancak aslen nereli olduğu konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır. 

Eleni kimdir? Mehmed Fetihler Sultanı Eleni gerçek adı? Esila Umut kaç yaşında sevgili kim? Eleni kimdir? Mehmed Fetihler Sultanı Eleni gerçek adı? Esila Umut kaç yaşında sevgili kim?

SARUHAN OLUÇ NERENİN MİLLETVEKİLİ?

Saruhan Oluç, 25.Dönem HDP Antalya ve 27. Dönem HDP İstanbul milletvekilliği yapmıştır. Ayrıca, 2019 yılı itibarıyla HDP grubunun başkanvekilliğini üstlenmiştir.

Saruhan Oluç şu anda DEM Parti Antalya Milletvekili olarak görev yapmaktadır.