Nahide Babashli, Azeri ve Türk müzikseverlerin kalbini sesinin güzelliği ve duygusal derinliğiyle kazanan bir sanatçı. İnternet platformlarında paylaştığı şarkılarla kısa sürede geniş kitlelere ulaşan Babashli, müzikseverlerin beğenisini ve takdirini topladı. Peki, Şarkıcı Nahide Babaşlı kimdir aslen nereli? Nahide Babaşlı kaç yaşında evli mi eşi kim?

Nahide Babaşlı kimdir?

22 Eylül 1996'da Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de 3 çocuklu bir ailenin en küçük ferdi olarak dünyaya gelen Babashli, çocukluk yıllarından beri müziğe ilgi duydu. Bu tutkusunu geliştirmek için Bakü Devlet Üniversitesi'nde Fizik eğitimi alırken aynı zamanda müzikle de ilgilenmeye başladı.

Ayhan Bora Kaplan Davası Barış Kurt Kimdir Ne İş Yapar? Ayhan Bora Kaplan Davası Barış Kurt Kimdir Ne İş Yapar?

Müzik Kariyeri:

Babasının desteğiyle müzik çalışmalarına hız veren Babashli, 2018 yılında merhum sanatçı Murat Göğebakan'a ait "My Side of the Moon" şarkısını seslendirerek YouTube'da kendi kanalında paylaştı. Bu cover çalışması ile geniş kitlelere ulaşan Babashli, Azerbaycan ve Türkiye'de tanınmaya başladı.

Başarıları:

Sesinin gücü ve duygusal yorumuyla dikkat çeken Babashli, cover çalışmalarının yanı sıra kendi şarkılarını da besteleyerek müzikseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Azeri ve Türk dillerinde söylediği şarkılarla her iki ülkenin de müzikseverlerini kendine hayran bırakan Babashli, müzik kariyerinde emin adımlarla ilerliyor.

Stil ve İlham Kaynakları:

Babashli, müziğini pop, folk ve soul tarzlarının harmanlanmasıyla tanımlıyor. Kendisini duygusal ve içten yorumuyla ifade eden Babashli, müzik zevkini etkileyen isimler arasında ise Ella Fitzgerald, Aretha Franklin ve Etta James gibi efsanevi sanatçılar yer alıyor.

Nahide Babaşlı kaç yaşında?

Nahide Babaşlı 22 Eylül 1996'da doğmuştur ve 2024 yılında 28 yaşındadır.

Nahide Babaşlı nereli?

Nahide Babaşlı Azerbaycan Bakülüdür.

Nahide Babaşlı evli mi eşi kim?

Nahide Babaşlı 2023 yılında 2 yıllık evli olduğu eşi Serkan Küçükceylan ile ayrıldı.