Ekonomist, öğretim üyesi ve yazar olan Yusuf Dinç, köşe yazılarıyla ve yorumlarıyla dikkat çeken bir isim. Yusuf Dinç’in kim olduğu ve hayatı merak ediliyor. Peki, Prof. Dr. Yusuf Dinç kimdir nerelidir? Yusuf Dinç kaç yaşında nerede çalışıyor? Sizler için araştırdık. İşte haberin detayları…

Özgür Demirtaş, Selahattin Demirtaş neyi, akraba mı kardeş mi? Özgür Demirtaş, Selahattin Demirtaş neyi, akraba mı kardeş mi?

PROF. DR. YUSUF DİNÇ KİMDİR NERELİDİR?

Ekonomist, öğretim görevlisi ve aynı zamanda Yeni Şafak Gazetesi köşe yazarı olan Prof. Dr. Yusuf Dinç, 2005 yılında Dumlupınar Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olmuştur.

Marmara Üniversitesi’nde Bankacılık alanında doktorasını yapmıştır. 2015 yılında Duke Üniversitesi Hukuk Fakültesine araştırmacı olarak katılan Dinç, 2016-2017 yılları arasında Trakya Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak görev yapmıştır.

Prof. Dr. Dinç, 2017 yılından bu yana İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İslam İktisadı ve Finansı İngilizce Bölümü öğretim üyesidir. İslam İktisadı Araştırmaları Vakfı (İKTİSAT) İstişare Kurulu üyesi olan Dinç, İKTİSAD Derneği’nde ayrıca makaleler yazmakta ve seminerler vermektedir.

Dinç, ayrıca çeşitli gazetelerde köşe yazıları yazmaktadır.

Yusuf Dinç

YUSUF DİNÇ KAÇ YAŞINDA NEREDE ÇALIŞIYOR?

Prof. Dr. Yusuf Dinç’in doğum tarihi ve aslen nereli olduğu hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Dinç, iyi derecede İngilizce bilmektedir.