CHP Grup Müdürü Levent Bayraktar kimdir kaç yaşında öldü? Levent Bayraktar'ın eşi kim? CHP Grup Müdürü Levent Bayraktar kimdir kaç yaşında öldü? Levent Bayraktar'ın eşi kim?

Alanındaki çalışmaları ile tıp dünyasında parmakla gösterilen isimlerden biri olan Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın hakkında araştırmalar yapılıyor. 

Peki Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın kimdir eşi kim? İsmail Hakkı Aydın kaç yaşında nereli ve branşı ne? İştwe detaylar...

PROF. DR. İSMAİL HAKKI AYDIN KİMDİR?

Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın, birçok alanda uzmanlığı ve katkılarıyla tanınan bir bilim adamı olarak öne çıkıyor.

1954 yılında Trabzon'da doğan Aydın, eğitim hayatına Trabzon'da başladı ve İstanbul Aydın Üniversitesi Drama Oyunculuk Bölümü'nden mezun oldu. Tıp eğitimine devam ederek Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu ve ardından Beyin Cerrahisi alanında uzmanlaşmak için çeşitli eğitimler aldı.

Kariyerinde önemli bir dönüm noktası, Zürich Üniversitesi Nöroşirürji Kliniği'nde Prof. Dr. Mahmut Gazi Yaşargil'in yanında çalışması oldu. Burada Beyin Cerrahisi İhtisas Tezini tamamlayan Aydın, mikronöroşirürji alanında önemli araştırmalara imza attı.

Türkiye'ye dönüşünden sonra Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı Başkanlığı'na atanan Aydın, birçok yeniliğe imza attı. Türkiye'de ilk olarak "Ameliyatları Uzaktan Eşzamanlı İzleme ve Kayıt Sistemi"ni ve Mikronöroşirurji Araştırma Laboratuarı'nı kurdu.

Beyin-damar tıkanıklıklarının operasyonlarında kullanılan ve kendi adıyla literatüre geçen yeni bir ameliyat tekniği geliştiren Aydın, bu çalışmasıyla 1990 yılında TÜBİTAK ödülüne layık görüldü. Ayrıca, dünya çapında birçok ülkede araştırmalarda bulundu ve çeşitli konferanslar verdi.

İsmail Hakkı Aydın, bilim alanındaki çalışmalarının yanı sıra güzel sanatlar, edebiyat ve teoloji alanlarında da ilgi gösteriyor. Şiir, hat, klasik Türk musikisi gibi alanlarda da eserler veren Aydın'ın yazıları ve şiirleri çeşitli yayın organlarında yer alıyor.

Evli ve üç çocuk babası olan Aydın, yedi torun sahibi ve Arapça, Farsça, Fransızca ve İngilizce dillerini biliyor. Halen bir gazetede "Nörofilozofi" isimli köşesinde düzenli yazılarına devam ediyor.

PROF. DR. İSMAİL HAKKI AYDIN KAÇ YAŞINDA NERELİ?

Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın 1959 yılında doğmuştur ve 2024 yılı itibarıyla 65 yaşındadır.

İsmail Hakkı Aydın Trabzon'da doğmuştur.

PROF. DR. İSMAİL HAKKI AYDIN BRANŞI NE?

Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın, nöroşirurji, nörokuantoloji, nöroteknoloji, holografik beyin, beyinlerarası iletişim ağı ve nörofilozofi alanlarında çalışmalar yapıyor.