Geçtiğimiz Çarşamba günü Google, Android 14 QPR2 Beta 1'i piyasaya sürdü. Bu, Aralık Pixel Özellik Güncellemesi için ilk beta sürümüydü ve Wccftech'e göre, "Özel Alan" adlı yeni bir özellik için geliştirilen ayar sayfasını içeriyordu. Özellik kullanıma hazır olduğunda, "Özel Alan Oluştur" yazan bir düğmeye dokunmak, Android'de yeni bir kullanıcı profili oluşturmanıza ve bazı uygulamaları ve diğer öğeleri gizlemenize izin verecektir. "Özel Alan", ekran kilidi açıldığında kilidini açılacaktır.

"Özel Alan"ın amacı, Android'i kullanıcılar için daha güvenli ve güvenli hale getirmektir. Diğer Android üreticilerinin benzer bir özelliği vardı, bunlardan biri olan Samsung, Güvenli Klasör'ünü sunuyor; ancak bu, tamamen yeni bir profil oluşturmaz, bu yüzden "Özel Alan" bunu kullanabilir. Pixel kullanıcıları yakında bir "Özel Alan" oluşturabilecek veya silebilecekler. Birkaç anahtar, onlara "Özel Alan"ı ekran kilidiyle kilitleme ve "Özel Alan"ı görünür kılma olanağı tanıyacaktır. "Özel Alan"ın Android 14 QPR2 Beta 1 sürümünde ortaya çıkması, "Özel Alan"ın gelecek ay Aralık Özellik Güncellemesi yayınlandığında uyumlu Pixel kullanıcılarına sunulacağını gösteriyor gibi görünüyor. Eğer en son QPR beta sürümünü Pixel telefonunuza yükledikten sonra "Özel Alan" ile karşılaşırsanız, bu ayın sonuna kadar çalışmayacak.

Altın Kalp Nedir? Tinder Gold ve Altın Kalp Neden Kullanılır? Altın Kalp Nedir? Tinder Gold ve Altın Kalp Neden Kullanılır?

Geçen yılın Aralık ayı özellik güncellemesinin yeni ayın ilk pazartesi günü, 4 Aralık'ta geleceğini tahmin edebilirdik. Ancak Google, bu yılın belirli bir döneminde düzenli olarak her ay güncelleme yayınlamayı bıraktı. Bu söylenmişken, güncellemenin önce 4 Aralık'ta gelmesini beklerim ve parmaklarımı ve ayak parmaklarımı çaprazlarım. Google'ın Pixel güncellemelerini yayınlama konusunda hala sorunları var. Geçen hafta Android 14 QPR2 Beta 1'i başlattığında, yeni Pixel 8 ve Pixel 8 Pro modelleri için yapılar belirgin bir şekilde eksikti. Google, iki yeni Pixel modeli için güncellemeyi yakında göndereceğini söyledi.