Prof. Dr. Osman Tanık kimdir hangi hastanede? Nörolog Osman Tanık kaç yaşında nereli? Prof. Dr. Osman Tanık kimdir hangi hastanede? Nörolog Osman Tanık kaç yaşında nereli?

31 Mart yerel seçimler hızla yaklaşırken partiler de adaylarını belirlemeye devam ediyorlar. Son olarak CHP Adana Seyhan belediye başkan adayı Oya Tekin hakkında merak edilenler araştırılıyor. Peki, Oya Tekin kimdir? CHP Adana Seyhan Belediye Başkan Adayı Oya Tekin kaç yaşında nereli? gibi soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz. İşte detaylar.... 

 Oya Tekin kimdir?

Tarsus doğumlu olan Oya Tekin, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur ve 1991 yılından bu yana serbest avukat olarak çalışmaktadır. Hak, Hukuk ve Adalet mücadelesi içerisinde önemli bir yer edinen Tekin, Adana'da çoklu çalışma ve kurumsal avukatlık ofisini oluşturan ilk kadınlardan biridir. Yüksek lisansını Mersin Üniversitesi Kadın Araştırmaları bölümünde tamamlayan Tekin, 24 Haziran 2018 milletvekili seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi 6. sıra milletvekili adayı olarak seçimlere katılmıştır. Ayrıca, Adana İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Adana Barosu'nda mesleki sorunlar, kadın hakları ve çevre komisyonlarında görevler üstlenen Tekin, iki dönem staj komisyonu başkanlığı yapmıştır. Ayrıca, Demokrat Avukatlar grubunun yönetiminde görev alarak bir dönem başkanlık yapmıştır. Sivil toplum kuruluşlarının toplumsal yaşamdaki önemine inanan Tekin, çevre, insan hakları ve kadın hakları konularında birçok sivil toplum kuruluşunda kurucu üye veya üye olarak görev yapmıştır. Adana'da kurulan ilk çevre derneği olan Çevre ve Tüketiciyi Koruma Derneği (ÇETKO) bünyesinde çevre davalarında avukatlık görevini üstlenmiştir. Mülteci ve sığınmacı hakları konusunda da aktif olan Tekin, 2013 yılında Suriye'den Adana'ya göç eden sığınmacıların hukuki durumu ve toplumla entegrasyonuna ilişkin kapsamlı bir çalışma raporu hazırlamıştır. 31 Mart Yerel Seçimleri sürecinde, kadın muhtar adaylarıyla çalışmalar yapan Tekin, kadınların siyaset sahnesindeki mücadelesini görünür kılmak amacıyla "Cam Tavanları Kırıyoruz" isimli kitabı kaleme almıştır. Evli olan Oya Tekin, üç çocuk annesidir.

Oya Tekin

CHP Adana Seyhan Belediye Başkan Adayı Oya Tekin kaç yaşında? 

CHP Adana Seyhan Belediye başkan adayı Oya Tekin, 17 Aralık 1966 yılında doğmuş olup 58 yaşındadır. 

Oya Tekin kaç nereli? 

Oya Tekin, Tarsus'ta dünyaya gelmiştir.