İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından Nevzat Halitoğlu'nun yakalandığını açıkladı. Arama motorlarında Nevzat Halitoğlu'nun kim olduğu merak edliyor. Peki, Nevzat Halitoğlu kimdir? Nevzat Halitoğlu nereli kaç yaşında? Nevzat Halitoğlu neden gözaltına alındı? İşte soruların cevapları...

Derya Bulut kimdir? MHP Kırklareli Belediye Başkan adayı Derya Bulut kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor? Derya Bulut kimdir? MHP Kırklareli Belediye Başkan adayı Derya Bulut kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Nevzat Halitoğlu kimdir?

Suç örgütü lideri olarak bilinen Nevzat Halitoğlu'nun kimliği ve yaşamı merak konusu. Bu gizemli kişinin profilini ve faaliyetlerini daha yakından inceleyelim:Tekirdağ'da yaşayan Halitoğlu, organize suç örgütü lideri olarak tanınıyordu. "Kafes-38" operasyonları kapsamında Balıkesir ve Tekirdağ'da liderliği yapılan suç örgütleri çökertildi.Balıkesir, Burdur, Manisa ve Tekirdağ'da gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda 16 şüpheli yakalandı. Halitoğlu'nun liderliğindeki örgüt, tefecilik, yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma gibi suçlar işliyordu.

Örgütün Suçları ve El Konulanlar Örgütün ekonomik suçlarla elde ettiği değerlendirilen 58 milyon TL'lik malvarlığına tedbir kararı uygulandı. Operasyonlar sırasında senetler, çekler, uyuşturucu maddeler ve silahlar ele geçirildi.