Televizyon kanallarındaki haber programlarına katılarak güvenlik sorunları hakkında görüşlerini bildiren Demokrat Parti Merkez Karar Kurul üyesi kamuoyunda güvenlik uzmanı olarak da tanınan Mustafa Böğürcü hakkında merak edilenler araştırılıyor. Özellikle son günlerde Ayhan Bora Kaplan soruşturması hakkında da görüşleri merak edilen Mustafa Böğürcü'nün kim olduğu hakkındaki cevapları sizler için araştırdık. Peki, Mustafa Böğürcü kimdir? Mustafa Böğürcü nereli ve ne iş yapıyor? gibi soruların cevaplarına haberimizde yanıt bulabilirsiniz. İşte ayrıntılar... 

Mustafa Böğürcü kimdir?

İstanbul'da 1975 yılında doğan Mustafa Böğürcü, eğitim hayatını İstanbul Polis Koleji'nde tamamladıktan sonra 1997 yılında Polis Akademisi'nden mezun oldu. Polislik kariyerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde Komiser Yardımcısı olarak başlayan Böğürcü'nün; Atatürk Havalimanı, Asayiş Şube Müdürlüğü, Bağcılar ve Güngören İlçe Emniyet Müdürlükleri gibi önemli görevlerde bulunduğu biliniyor. 2014-2017 yılları arasında Makedonya'nın Üsküp kentinde bulunan MIT Üniversitesi'nde Hukuk Fakültesinden mezun olan Böğürcü, şu anda Sırbistan'ın Novi Pazar Üniversitesinde yüksek lisans çalışmalarını sürdürüyor. 

Mustafa Böğürcü

Mustafa Böğürcü nereli 

Demokrat Parti'nin de Merkez Karar Kurul Üyesi olan güvenlik uzmanı Mustafa Böğürcü, İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 

Ayşe Özyılmazel sevgilisi kim? Ayşe Özyılmazel'ın babası ve annesi kimdir? Ayşe Özyılmazel sevgilisi kim? Ayşe Özyılmazel'ın babası ve annesi kimdir?

Mustafa Böğürcü ne iş yapıyor?

2005 yılında kendi isteğiyle ve Bakanlık onayıyla polislik kariyerine son vererek emniyet teşkilatındaki tecrübelerini özel sektörde danışmanlık yaparak değerlendirdi.

Özellikle güvenlik stratejileri ve konseptleri konusunda uzmanlaşan Böğürcü, birçok holdinge danışmanlık hizmeti verdi. Daha sonra kendi danışmanlık şirketini kurarak iş hayatına devam etti. 2015 yılında FETÖ'nün emniyet teşkilatı içindeki yapılanmasını anlatan "Paralel Polisler" adlı kitabıyla dikkat çeken Böğürcü, bu konudaki bilgi ve deneyimlerini kamuoyuyla paylaştı. Televizyon kanallarında da gündem özel konularıyla dikkatleri üzerine çeken güvenlik uzmanı Mustafa Böğürcü, yapmış olduğu analizlerle dikkatleri üzerine çekmiş bulunuyor.