Müsiad Başkanı Mahmut Asmalı'nın kim olduğu google arama motorlarında araştırılıyor. Mahmut Asmalı 1967 yılında Rize'de doğmuştur ve mesleği İnşaat Mühendisidir. Vatandaşlar Mahmut Asmalı'nın hayatını merak ediyor. Peki, Müsiad Başkanı Mahmut Asmalı kimdir kaç yaşında nereli eşi kim? Mahmut Asmalı serveti ve şirketleri? İşte soruların cevapları...

Mahmut Asmalı kimdir?

Mahmut Asmalı, 1967 yılında Rize'nin Pazar ilçesinde hayata gözlerini açmıştır. İş yaşamına atılan Asmalı, İstanbul'da üniversite öncesi eğitimini tamamlamıştır. 1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Asmalı, ardından özel bir inşaat şirketinde çalışarak deneyim kazanmıştır.

1998 yılında kendi işini kurmaya karar veren Mahmut Asmalı, bir mühendis arkadaşıyla birlikte Akyapı İnşaat A.Ş.'yi hayata geçirmiştir. Akyapı İnşaat, birçok alanda başarılı projelere imza atarak sektörde adından söz ettirmiştir. Fabrikalardan toplu konutlara, alışveriş merkezlerinden hastane ve okullara kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteren şirket, sektörün her alanında başarılar elde etmiştir.

Mahmut Asmalı'nın girişimciliği ve başarılı çalışmaları, 2009 yılında Türkiye İktisadi Girişimi ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) tarafından Yılın Girişimcisi Ödülü ile taçlandırılmıştır. Ayrıca, Akyapı İnşaat'ın ortağı olduğu ABC Grup adlı şirket, yurtdışında da faaliyet göstererek Katar'da inşaat ve sanayi sektöründe başarıyla yoluna devam etmektedir.

Sivil toplum kuruluşlarına olan katkıları da göz ardı edilmeyen Mahmut Asmalı, 2009-2012 yıllarında MÜSİAD İnşaat Sektör Kurulu başkanlığı yapmış ve halen MÜSİAD Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği gibi görevlerde bulunmaktadır.

2015 yılında ise Akyuva Vakfı'nı kuran Mahmut Asmalı, vakfın Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığını üstlenmiştir. Evli ve beş çocuk babası olan Asmalı, hem iş dünyasındaki başarılarıyla hem de sosyal sorumluluk projeleriyle tanınmaktadır

Mahmut Asmalı kaç yaşında?

Mahmut Asmalı 1967 yılında doğmuştur ve 2024 yılında 57 yaşındadır.

Survivor Barış Telli kimdir, kaç yaşında, hangi takımlarda oynadı? Barış Telli'nin sevgilisi kim? Survivor Barış Telli kimdir, kaç yaşında, hangi takımlarda oynadı? Barış Telli'nin sevgilisi kim?

Mahmut Asmalı aslen nereli?

Mahmut Asmalı aslen Rizelidir.