DEM Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar ve siyaseti yakından takip edenler, arama motorlarında araştırmalarını sürdürüyor.

Peki Mersin Milletvekili Perihan Koca kimdir ve neden KHK ile ihraç edildi? Perihan Koca kaç yaşında nerelidir? İşte detaylar...

Yusuf Kalko kimdir kaç yaşında? Yusuf Kalko ne doktoru ve muayene ücreti? Yusuf Kalko kimdir kaç yaşında? Yusuf Kalko ne doktoru ve muayene ücreti?

PERİHAN KOCA KİMDİR?

Perihan Koca, Toplumsal Özgürlük Partisi sözcüler kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. 25 Eylül 1987'de Antalya'da doğan Koca, özel eğitim öğretmeni olarak Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nden mezun olmuştur. İstanbul'da öğretmenlik görevini sürdürürken, 2017 yılında 686 sayılı KHK kapsamında meslekten ihraç edilmiştir.

2023 genel seçimlerinde Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi'nden Mersin milletvekili olarak seçilen Perihan Koca, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görev yapmaktadır.

PERİHAN KOCA KAÇ YAŞINDA NERELİ?

25 Eylül 1987 tarihinde doğan Perihan Koca 2024 yılı itibarıyla 37 yaşındadır. 

Perihan Koca Antalya'da dünyaya gelmiştir ancak aslen nereli olduğu bilinmemektedir. 

PERİHAN KOCA NEDEN KHK İLE İHRAÇ EDİLDİ?

Milli Eğitim Bakanlığı'nda özel eğitim ve zihin engelliler öğretmeni olarak görev yaparken KHK ile görevinden ihraç edilmiştir.

İstanbul’da görev yaptığı sırada 2017 yılında 686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile meslekten ihraç edilmiştir.