Üniversite yıllarında Millî Gençlik Vakfı'nda okul başkanlığı yapmış olan ve MÜSİAD, ASKON, İMO, Cansuyu, AGD gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında faaliyet gösteren Mahmut Arıkan, Saadet Partisi'nin genel başkan adaylarından biridir. Peki Mahmut Arıkan Kimdir? Kaç Yaşında? Mahmut Arıkan nerelidir? Mahmut Arıkan ne iş yapar? detaylar haberimizde.. 

Mahmut Arıkan

MAHMUT ARIKAN KİMDİR? MAHMUT ARIKAN NERELİDİR? 

Mahmut Arıkan, 1 Ocak 1977 tarihinde Kayseri'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini de Kayseri'de tamamladı. Eğitim hayatına devam ederek 1999 yılında Erciyes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Mahmut Arıkan, üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Millî Gençlik Vakfı'nda aktif olarak yer almış ve okul başkanlığı görevini üstlenmiştir. Daha sonra MÜSİAD, ASKON, İMO, Cansuyu, AGD gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da faaliyet göstermiştir. Mahmut Arıkan, Saadet Partisi içinde genel başkanlık için adaylık sürecini sürdürmektedir ve partinin ideolojik ve sosyal faaliyetlerine katkı sağlamaktadır. 

Mahmut Arıkan (1)

Ömer Çelik'in kaç çocuğu var? Ömer Çelik aslen nereli? Ömer Çelik'in kaç çocuğu var? Ömer Çelik aslen nereli?

KAÇ YAŞINDA NE İŞ YAPAR?

Üniversite yıllarında aktif bir şekilde sivil toplum kuruluşlarında yer aldı. Millî Gençlik Vakfı'nda okul başkanlığı yapmasının yanı sıra MÜSİAD, ASKON, İMO, Cansuyu, AGD gibi çeşitli kuruluşlarda da faaliyet gösterdi. Mahmut Arıkan, Saadet Partisi'nin kuruluşundan itibaren parti içinde aktif siyasi faaliyetlerde bulundu. Sırasıyla Gençlik Kolları Başkanlığı, İlçe Başkanlığı ve İl Başkanlığı gibi görevlerde bulundu. 2019 yerel seçimlerinde Saadet Partisi'nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterildi. 2023 genel seçimlerinde ise Kayseri milletvekili olarak TBMM'ye girdi. Mahmut Arıkan evli olup 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: Haber Merkezi