Salwan Momika, İsveç'te defalarca Kur'an-ı Kerim yakarak tepki çeken ve İslam düşmanı olarak bilinen bir kişiydi. Momika, son olarak 21 Ekim'de Stockholm'de İsrail'e destek mitingi yaparak Kur'an-ı Kerim ve Filistin bayrağı yakmıştı. Peki, Kur'an-ı Kerim yakan Provokatör Salwan Momika öldü mü? Neden öldü? İşte cevapları...

Provokatör Salwan Momika öldü mü?

Danimarka'da kutsal kitaplara saldırı yasa dışı hale getirilirken, İsveç'te Momika'nın sınır dışı edilmesi kararlaştırılmıştı. Bu kararın ardından Momika, iltica etmek için Norveç'e gitmişti.

Ancak son gelen haberlere göre Momika, İsveç'teki evinde ölü bulundu. Momika'nın yüksek dozda uyuşturucu kullanımı nedeniyle hayatını kaybettiği öne sürülüyor.

Murat Muratoğlu gerçek adı nedir? Murat Muratoğlu babası kimdir? Murat Muratoğlu gerçek adı nedir? Murat Muratoğlu babası kimdir?

Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Momika'nın Eylemleri

Momika, İsveç'te birçok kez Kur'an-ı Kerim yakarak provokatif eylemlerde bulundu. Bu eylemleri, İslam aleminde büyük tepkiye neden oldu.

Sınır Dışı Kararı ve Norveç'e Kaçışı

İsveç Göç Temyiz Mahkemesi, Momika'nın sınır dışı edilmesi yönünde karar verdi. Bu kararın ardından Momika, iltica etmek için Norveç'e kaçtı.

Momika'nın İsveç'teki evinde ölü bulunduğu bildirildi. Ölümünün nedeninin yüksek dozda uyuşturucu kullanımı olduğu öne sürülüyor.