TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve büyük ilgi gören tarihi dizi "Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi", izleyicileri Orta Çağ'ın önemli olaylarına ve karakterlerine tanıklık etmeye davet ediyor. Dizide Selahaddin Eyyubi'nin rakibi olan Melik Arslanşah karakteri de dikkat çekiyor. Bu önemli karakteri canlandıran yetenekli oyuncu Soner Türker, performansıyla izleyicilerin beğenisini kazanıyor. Peki, Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Melik Arslanşah kim gerçek adı? Soner Türker kimdir kaç yaşında oynadığı diziler?

Soner Türker Kimdir?

Soner Türker, 1980 doğumlu Türk oyuncudur. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Türker, oyunculuk kariyerine tiyatro sahnelerinde başladı. Daha sonra televizyon dünyasına adım atan oyuncu, çeşitli dizi ve filmlerde rol aldı.

Türker, "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz", "Diriliş Ertuğrul" ve "Kuruluş Osman" gibi önemli yapımlarda yer alarak geniş kitleler tarafından tanındı. "Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi" dizisindeki Melik Arslanşah rolü ise onun kariyerindeki önemli dönüm noktalarından biri oldu.

Soner Türker kaç yaşında?

Soner Türker 1980'de doğmuştur ve 2024 yılında 44 yaşındadır.

Soner Türker nereli?

Soner Türker'in nereli olduğu bilinmiyor.

Melik Arslanşah kim?

Melik Arslanşah, "Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi" dizisinde Selahaddin Eyyubi'nin en büyük rakiplerinden biri olarak öne çıkıyor. Tarihi kayıtlara göre, Arslanşah, Anadolu Selçuklu Devleti'nin hükümdarıdır ve Kudüs'ün fethi konusunda Selahaddin Eyyubi ile mücadele etmiştir.

Soner Türker, Melik Arslanşah karakterine hayat verirken, karakterin güçlü ve kararlı yapısını başarıyla yansıtıyor. Türker'in performansı, izleyicilerin Melik Arslanşah'a olan ilgisini artırıyor ve karakterin daha iyi anlaşılmasına katkı sağlıyor.

Elon Musk'ın eski eşi Talulah Riley kimdir kiminle evli? Elon Musk'ın eski eşi Talulah Riley kimdir kiminle evli?

Soner Türker'in Gelecek Projeleri

Başarılı oyuncu Soner Türker, "Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi" dizisindeki performansıyla dikkatleri üzerine çekiyor ve gelecek projeleri merakla bekleniyor. Türker'in, yeteneği ve tecrübesiyle Türk dizi ve sinema sektöründe önemli başarılara imza atması bekleniyor

Editör: ÖMER YILDIZCI