KÖŞE YAZISI 06-10-2022 KAZIKÇI ARANIYOR

Bu haber 06 Ekim 2022 saat 12:00 'de eklendi.

KADIN CİNAYETLERİNİ BİR GÜNDE BİTİRECEK PROJE

80 yaşında şimdi rahmetli olan bir amca anlatmıştı; “terörü bir günde bitirecek Tüm ceza evlerini boşaltacak olan en ucuz projeyi” Yıllardır yazıyorum fakat kimse duymuyor, siz okuyun ve bana hak verin.

“DİKKATLE OKUYUN” BAŞKALARINA ANLATIN

Memleketin birinde dirlik düzenlik kalmamış terör, hırsızlık, cinayet, rüşvet almış yürümüş.

hükümet kurmak için mecliste hiç bir parti mecliste çoğunluğu sağlayamamış.

Başta hükümet ve Başbakan olmadığı için suç oranı en üst seviyeye çıkmış, Cezaevlerinde tutukevlerinde karakollarda hiç boş yer kalmamış.

Halk bakmış memleket kötüye gidiyor siyasiler bir Başbakan seçemiyor, tüm sivil toplum kuruluşları ve halk bir araya gelerek toplantı yapmışlar ve bir karar almışlar.

“Başbakanı biz seçelim” demişler, peki nasıl seçeceğiz demişler. Tüm ülke halkını  top sahası gibi büyük bir alana toplamışlar, içlerinden birisi eline beyaz bir güvercin almış ”bu kalabalıkta güvercini bırakalım kimin üzerine konarsa onu başbakan seçelim” diye karar vermişler. Tüm halkın toplandığı mahşer kalabalığının yanından geçmekte olan iki gariban köylüden birisi demiş ki “bu memlekete beni bir başbakan seçseler milletin ölüsüne kazık çakarım” demiş tam o sırada bırakılan güvercin bu gariban köylünün üzerine konmuş” bakmışlar ki amcanın okuma yazması dahi yok bu adam cahil başbakan olamaz diye bizim garibanı tuvalete kapatıp güvercini tekrar salmışlar. Güvercin bu sefer tuvaletin kapısına konmuş “demişler bu bizim başbakanımız oldu diyerek adamı koltuğa oturtmuşlar, Başbakan bakmış cezaevleri, karakollar ağzına kadar dolu hem de devlete masraf oluyor hemen emir vermiş “tüm cezaevlerindeki tutukluları serbest bırakın demiş hepsini boşalttırmış ve bir daha kimseyi içeri almasınlar diye dozerlerle  hapishaneleri karakolları yıktırarak memleketin en iyi marangozlarını toplamış  ve odalar dolusu yağlı kazık yaptırmış, her memlekete bir tane telefon kulübesinden camlı hapishane yaptırmış ve bu kulübeyi şehrin tam ortasına ilçelerde tam merkeze köylerde ise köy meydanına koydurmuş, suç işleyen kişi çıplak bir vaziyette bu bir kişilik hücreye konuyor tutuklunun suçu cama yazılıyor suçlu cezasını burada çekiyor, yemeğini burada yiyor  tuvalet ihtiyacını burada gideriyor her merkezde bir kişilik hücre olduğu için aynı memlekette ikinci bir kişi daha suç işlerse içerideki tutuklu hemen yan tarafta bulunan yağlı kazığa oturtturuluyor, diğer suçlu onun yerine kulübeye alınıyor bu işlemler tüm halkın en kalabalık olduğu bir merkezde yapılıyor yani İstanbul da taksim meydanında Ankara da Kızılay meydanında Polatlı’da heykelde ,köyde köy meydanında yapılıyor. Bu işlem bir hafta içerisinde durmuş nedenini sorarsanız kazığı görenler suç işlemeyi durdurmuşlar. Ülke bir haftada düzelmiş hiç bir olay olmuyormuş, suç oranı sıfıra inmiş bırakın hırsızlık, cinayet, kavga bile olmuyormuş, fakat milletin ölüsüne kazık çakılmaya devam ediyormuş, vatandaş trafik kazasından ölmüş, hastalıktan ölmüş hemen ölüsüne kazık çakılıyormuş halk isyan etmiş gidelim bunu Başbakana söyleyelim” hiç bir olay olmuyor gelsin şu kazık işinden vaz geçsin” demişler, fakat bunu Başbakana söyleyecek bir babayiğit bulunamamış. Demişler bu “Başbakan buraya geldiğinde yanında bir arkadaşı vardı onu gönderelim.” demişler. Adam başbakana gitmiş, bakın başbakanım memlekette hiçbir olay olmuyor gel sen şu kazık işinden vaz geç, derler,

.Başbakan” bak arkadaşım ben bu memlekete geldiğimde eğer beni bu memlekete başbakan seçseler” milletin ölüsüne kazık çakarım “demedim mi şimdi milletin ölüsüne kazık çakıyorum

Eğer bu iş için bana gelir bu  iş için ısrar edersen senin DİRİNE CANLI CANLI  kazık çakarım “demiş.

Bu hikâyeyi tam 20 yıldır memleketin düzeni bozulduğunda her zaman yazıyorum yaşadığımız terör ve çocuk istismarı olayları içinde bize bir kazıkçı lazım ya da yeni anayasaya “idam cezasını ”koyacak cesaretli Siyasetçiler aranıyor.

Hoşça ve sağlıklı kalın, duyarsız kalmayın.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Selahattin sabcıoğlu9 Ekim 2022 / 10:59Cevapla

Günümüzde Yeşile beton dökene,aklı körertmek için dini kullananları, bu öyküdeki gibi Önce cam kabin sonra tasma takıp gezdirme.
Suç ne olursa olsun öldürmeye Karşıyım.