Siyasi camianın tanınan isimlerinden İsa Berge, yerel seçimlerde Van'ın İpekyolu ilçesinden AK Parti tarafından aday gösterilmişti.

Siyaseti yakından takip eden vatandaşlar İsa Berge'nin kariyeri ve hayatı hakkında araştırmalar yapıyor.

Peki İsa Berge kimdir? AK Parti İpekyolu belediye başkan adayı İsa Berge kaç yaşında nereli mesleği ne? İşte detaylar...

İSA BERGE KİMDİR?

Van'ın tanınmış simalarından biri olan İsa Berge, hem ticari hem de toplumsal alanlarda aktif rol alan bir isim olarak bilinmektedir. Doğum tarihi olan 20 Aralık 1977'de Van'da dünyaya gelen Berge, eğitim hayatına da bu şehirde başlamıştır. İşletme alanında lisans eğitimini tamamlayan Berge, daha sonra kamu yönetimi üzerine yüksek lisansını Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde almıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra, yerel yönetimler ve esnaf odaları gibi kurumlarda aktif olarak görev almıştır.

2005 yılında Van Kantin İşletmecileri Derneği Başkanlığı'na seçilerek kariyerinde önemli bir dönüm noktası yaşayan İsa Berge, bu görevin ardından 2010 yılında Van Bakkallar ve Manavlar Odası Başkanlığı'na seçilmiş ve halen bu görevi sürdürmektedir. Ayrıca, 2018 yılında Van Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı olarak seçilmiş ve 2023 yılında Van Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı'na getirilmiştir.

Müzisyen Tuğba Melser kimdir? Tuğba Melser kaç yaşında nereli evli mi eşi kim? Müzisyen Tuğba Melser kimdir? Tuğba Melser kaç yaşında nereli evli mi eşi kim?

İsa Berge 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek seçimlerde İpekyolu'ndan belediye başkan adayı olarak gösterilmiştir.

İSA BERGE KAÇ YAŞINDA NERELİ?

20 Aralık 1977 tarihinde doğan İsa Berge, 2024 yılı itibarıyla 47 yaşındadır.

İsa Berge Van'da doğmuştur ve Van'da büyümüştür. 

İSA BERGE MESLEĞİ NE?

Van Bakkallar ve Manavlar Odası Başkanı ve Van Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı olarak görev yapmaktadır.