Şarkının 100 milyon izlenmeye ulaşarak 5 milyon lira gelir elde ettiği belirtildi. Ancak, şarkının çalıntı olduğu iddiası ortaya atıldı.

Dilan Polat'ın Temmuz ayında paylaştığı ve büyük bir dinlenme sayısına ulaşan 'Enercii' şarkısı, geçtiğimiz haftalarda Spotify ve Apple Music gibi müzik platformlarından kaldırıldı.

Çocuklar Duymasın’ın Emine’siydi! Melek Şahin'in Son Hali Görenleri Şaşırttı Çocuklar Duymasın’ın Emine’siydi! Melek Şahin'in Son Hali Görenleri Şaşırttı

Güne bomba gibi düştü Dilan Polat’ın “Enercii’si çalıntı çıktı! (1)

Şimdi ise, şarkının aslında başka bir kişiye ait olduğu iddiası ortaya çıktı. Enerji terapisti İsmail Yılmaz, Dilan Polat'ın 'Enercii'sinin kendisine ait olduğunu savundu.

Günaydın'dan Ömer Karahan'ın haberine göre; enerji terapisti İsmail Yılmaz, katıldığı bir televizyon programında Dilan Polat'ın 'Enercii' şarkısının aslında kendisine ait olan 'Enerji' sloganından esinlendiğini iddia etti.

Güne bomba gibi düştü Dilan Polat’ın “Enercii’si çalıntı çıktı! (4)

O SLOGAN İÇİN MADDİ BEKLENTİ İÇİNDE DEĞİLİM

Yılmaz, Dilan Polat'a sitem ederek, "Enerji ve sinerji kelimeleri yıllardır benim sloganım... Ekranda da bunu çokça dile getirdim. Şimdi Dilan Polat benden esinlendi. Enerji kelimesini sevdiren benim ve bu durumda enerjim çalınmış oldu. O slogan için maddi beklenti içinde değilim. Ama insan o şarkıyı yaparken bir telefon eder, teşekkür ederdi." ifadelerini kullandı.