Şenol Güneş’in istifasının ardından Beşiktaş yönetimi, takımı Burak Yılmaz’a emanet etmişti. Beşiktaş’ın başında 6 resmi maça çıkan Burak Yılmaz, söz konusu maçlarda 2 galibiyet ve 4 mağlubiyetlik performans sergilemiş ve Beşiktaş’ın Avrupa macerasının son bulmasına neden olmuştu. Teknik direktörlük tecrübesi olmadan bir anda Beşiktaş’ın başına gelmesi, çok sayıda futbolsever tarafından eleştirilmişti ve yaşanan süreç, eleştirileri haklı çıkardı. Bodo Glimt maçında alınan 2-1’lik mağlubiyetin ardından istifa eden Burak Yılmaz Milliyet’ten Atilla Gökçe’ye Beşiktaş macerası hakkında açıklamalarda bulundu. Şenol Güneş ve Aboubakar hakkında ilginç açıklamalarda bulunan Yılmaz, Aboubakar’ın 4 ay sonraki alacağını istediğini söyledi.

İşte Burak Yılmaz’ın Atilla Gökçe’ye yaptığı açıklama:

“İDMANA ÇIKMAYIP KAFETARYADA OTURABİLİYORDU”

“Futbolcularda inanılmaz bir vurdumduymazlık dikkati çekiyordu. Ülkesinden misafiri gelmiş yabancı oyuncumuz, o gün idmana çıkmayıp kafeteryada oturabiliyordu. İsteksiz, gönülsüz çalışanlar da vardı.

“KAMERUNLU GOLCÜMÜZ, 4 AY SONRAKİ ALACAĞININ ÖDENMESİ İÇİN ISRAR EDİYORMUŞ”

Beşiktaş'ın Yıldızları Rosier ve Masuaku'nun Sakatlık Durumu Açıklandı Beşiktaş'ın Yıldızları Rosier ve Masuaku'nun Sakatlık Durumu Açıklandı

Sergen Yalçın’la kazanılan şampiyonluk sezonunun sonunda olduğu gibi Aboubakar yeniden sakatlık-tedavi-ağrı sarmalına girmişti. Araştırınca öğrendim ki bizim Kamerunlu golcümüz, 4 ay sonraki alacağının ödenmesi için ısrar ediyormuş. Ödeme yapılmayınca ağrılarının da devam ettiğini söylediler. Ama hayır, bilimi araya koyarak dedikodu yapmak istemiyorum. Takdirini Beşiktaşlı yöneticilere bırakıyorum...

BAILLY-TAYFUR OLAYI: “PİŞMANLIK DUYMUYORUM”

Anında tepki koymam hata olabilir. Ertesi gün de sorun giderildi. Barış sağlandı. Ama ben o günkü davranışımdan pişmanlık duymuyorum.

“ŞENOL HOCAMIZIN GERGİN HALLERİ, OYUNCULARLA VE BİZİMLE KONUŞURKEN SEÇTİĞİ ÜSLUP BENİ ÇOK ŞAŞIRTTI”

Beşiktaş takımında beklemediğim tablolarla karşılaştım. Şenol Hocamızın gergin ve asabi halleri, oyuncularla ve bizimle konuşurken seçtiği üslup beni çok şaşırttı. Bu deneyleri de dağarcığımda saklayacağım. Ancak gücüme giden şeyler de var: Sayın Başkan’la konuşurken sıra para hesabına gelince Beşiktaş’la böyle bir alışverişe girmeyeceğimi söyledim. Ama Hırvat yardımcılarım için hak ettikleri ödemenin yapılmasını rica ettim. Buradan onlara da teşekkür ediyorum. Özetle içten içe ‘Keşke gelmeseydim’ diyorum ama Beşiktaş’tan kaçamazdım. Ben Başkanımız Ahmet Nur Çebi ile konuşmayı tamamlayıp kulüpten ayrılırken, 5 dakika içinde Rıza Hoca’nın geldiğini öğrendim. Böyle tablolara da alışmak lazımmış, ben bilemedim.”