Gazeteci Ergun Hiçyılmaz'ın yaşamını kaybetmesi sonrası google arama motorlarında başarılı ismin biyografsi araştırılmakta. Peki, Gazeteci Ergun Hiçyılmaz öldü mü neden öldü? Ergun Hiçyılmaz kaç yaşında öldü? Ergun Hiçyılmaz kimdir? gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık. İşte detaylar... 

Gazeteci Ergun Hiçyılmaz öldü mü neden öldü?

Edebiyat alanında da tanınan ve belgeselcilikle de bilinen gazeteci ve yazar Ergun Hiçyılmaz 12 Şubat 2024 tarihinde (bugün) hayatını kaybetti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin açıklamasına göre 80 yaşındaki Hiçyılmaz'ın cenazesi 13 Şubat 2024 Salı günü öğle namazının ardından Üsküdar Bülbüldere Fevziye Hatun Camisi'nde düzenlenecek törenin ardından defnedilecek.

Ergun Hiçyılmaz

Ergun Hiçyılmaz kaç yaşında öldü? 

Ergun Hiçyılmaz, 80 yaşında yaşamını yitirdi. 

Ergun Hiçyılmaz kimdir?

Ergun Hiçyılmaz, 1942 yılında Eskişehir'de dünyaya geldi ve gazetecilik kariyerine 1960 yılında başladı. Akşam, Yeni Sabah, Yeni İstanbul, Günaydın, Fotospor, Tercüman, Güneş, Nokta, Yankı, Hürgün gibi çeşitli yayınlarda çalıştı ve bu süreçte editörlükten yayın müdürlüğüne kadar çeşitli etkin pozisyonlarda bulundu.Ayrıca Yaprak Sanat Dergisi'ni yayınladı ve Yelken, Güney, Varlık, Hisar gibi dergilerde şiir ve öyküleri yayımlandı. Bu süreçte Barış Dergisi'nin şiir ödülünü kazandı. Ergun Hiçyılmaz, Gazeteciler Cemiyeti, TSYD gibi çeşitli kuruluşlardan 27 kez başarı ödülü aldı. 1986'da Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından spor yazarlığı dalında "Yılın Gazetecisi" seçildi ve 1993 yılında Altın Kitaplar ödülüne layık görüldü. Spor yazarlığı konusunda çeşitli kitapları bulunan Hiçyılmaz'ın eserleri arasında Türk Spor Tarihi, Sporun Yapısal Analizi, Spor Yazarı, Beşiktaş, Futbol, Türkiye'de Sporun Öyküsü, Atatürk'ün Gençlik ve Spor Politikası, Sporda Batılılaşma Hareketi, Niçin Kitlesiz Spor Değil, Sporda Ünlüler Ansiklopedisi gibi kitaplar bulunmaktadır.

Semahat Sevim Arsel kimdir ne iş yapar? Semahat Arsel serveti kime kaldı? Semahat Sevim Arsel kimdir ne iş yapar? Semahat Arsel serveti kime kaldı?