Alp Kılınç isimli sosyal medya kullanıcısının, Fırat İsmail Yeleri'nin eski paylaşımlarını ifşa ederek, Atatürk'e yönelik hakaretler ve başı açık kadınlara karşı şiddet çağrısı yaptığı mesajları kamuoyuna duyurmasının ardından google arama motorlarında Fırat İsmail Yeleri'nin kim olduğu araştırılıyor. Peki, Fırat İsmail Yeleri kimdir, ne iş yapıyor, neden gündemde? Opet olayı ne? gibi soruların cevaplarını haberimizde sizler için araştırdık. İşte ayrıntılar... 

Fırat İsmail Yeleri kimdir, ne iş yapıyor?

Alp Kılınç adlı bir sosyal medya kullanıcısı, Türk Hava Yolları'nın (THY) akaryakıt şirketi olan THY Opet'te çalışan Fırat İsmail Yeleri'nin geçmişte yaptığı çarpıcı paylaşımları ifşa etti.

Yeleri'nin, sosyal medya platformlarında Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik hakaretler içeren ve başı açık kadınlara şiddet çağrısında bulunan mesajları kamuoyunda büyük tepki topladı.

Kılınç'ın yapmış olduğu açıklamada, İsmail Yeleri'nin Atatürk'e hakaret ettiğini ve başı açık kadınları hedef alan şiddet içerikli ifadeler kullandığını gösteren gönderileri paylaştığı belirtildi. Yaşanan bu olayın ardından, 'Fırat İsmail Yeleri kimdir?' veya 'Fırat İsmail Yeleri ne yaptı?' gibi sorular hızla kamuoyunun gündemine yerleşti.

Fırat İsmail Yeleri, Türk Hava Yolları'nın (THY) akaryakıt şirketi olan THY Opet'te çalışan bir güvenlik görevlisiydi. Ancak sosyal medya paylaşımlarında Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik hakaretlerde bulunmuş ve başı açık kadınların başlarının kesilmesi gerektiği gibi şiddet içerikli söylemler kullandı. 

Başpehlivan Yusuf Can Zeybek eşi Sümeyye Zeybek kimdir kaç yaşında nereli? Başpehlivan Yusuf Can Zeybek eşi Sümeyye Zeybek kimdir kaç yaşında nereli?

Fırat İsmail Yeleri neden gündemde?

Alp Kılınç adlı bir sosyal medya kullanıcısı, 22 Haziran 2024 tarihinde, Fırat İsmail Yeleri'nin eski paylaşımlarını ifşa ederek, Atatürk'e yönelik hakaretler ve başı açık kadınlara karşı şiddet çağrısı yaptığı mesajları kamuoyuna duyurdu. Kılınç, yaptığı paylaşımda Yeleri'nin THY Opet’te çalıştığını belirterek, onun Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusuna ve başı açık kadınlara yönelik ağır hakaretlerde bulunduğunu açıkladı.

Opet olayı ne?

THY Opet ise olayın duyulmasının ardından bir açıklama yaparak Yeleri'nin işine son verildiğini duyurdu. Şirketin açıklamasında, "Alt yüklenici olarak hizmet aldığımız güvenlik şirketi çalışanlarından bir kişinin Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret içeren sosyal medya paylaşımlarında bulunduğu iddiaları üzerine yapılan incelemeler sonucunda söz konusu kişinin ilgili şirket tarafından iş akdinin feshedildiğini bildirmek isteriz. Şirketimizin ilkelerine aykırı olan bu durumu asla kabul etmediğimizi belirtir, kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadelerine yer verildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ