Geçtiğimiz Pazar akşamı oynanan Galatasaray - Fenerbahçe derbisinin yankıları sürüyor. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, maçta çıkan olaylar hakkında soruşturma başlatmış ve Fenerbahçeli isimleri ifadeye çağırmıştı. Stadyum müdürüne sarp girişiminde bulunan isimler tek tek savcılığa gidip ifade verdi. 

Bu isimler arasında Fenerbahçe'nin eski yöneticilerinden Hulusi Belgü de yer aldı. Bu gelişme sonrasında Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Hulusi Belgü hakkında bilgiler araştırılıyor.

Peki Fenerbahçe Hulusi Belgü kimdir ne iş yapıyor? Hulusi Belgü çocuklarının ismi ne? İşte detaylar...

HULUSİ BELGÜ KİMDİR?

Hulusi Belgü, 1966 yılında İstanbul'da doğmuş ve iş dünyasında önemli bir yere sahip olan Türk iş insanlarından biridir. Eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü'nde başlayan Belgü, yüksek lisansını ABD'de San Diego National Üniversitesi'nde tamamlamıştır.

Kariyeri boyunca Çukurova Nakliyat, Ekpar Uluslararası İnşaat ve Taahhüt AŞ, Ektrans Uluslararası Nakliyat ve Ticaret AŞ, Ekinciler Uluslararası Ticaret gibi sektörün önde gelen firmalarında yöneticilik yapmıştır.

Hulusi Belgu Kimdir

HULUSİ BELGÜ NE İŞ YAPIYOR?

Kariyerine ulusal ve uluslararası nakliye sektöründe adım atan Hulusi Belgü, Etur Turizm Şirketi ile turizm sektörüne, Uluslararası Demir Ticaret AŞ ile demir ticaretine ve Safir Gayrimenkul ile gayrimenkul sektörüne yaptığı yatırımlar ile öne çıkmaktadır.

Ayrıca, İstanbul'daki Forum İstanbul AVM ve Türkiye genelindeki diğer Forum Alışveriş Merkezleri'nin sahibi olan Belgü, Hollanda merkezli Multi Corporation'ın Türkiye iştiraki olan Multi Development Türkiye'de CEO olarak görev yapmıştır.

Hulusi Belgü Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği'nde (AYD) 2013-2019 yılları arasında başkanlık yapmıştır.

Hulusi Belgü, Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Aziz Yıldırım döneminde yöneticilik yapmıştır. 2013 yılında Fenerbahçe başkanlığına aday olan Belgü, seçilememiş olmasına rağmen kulüp için çalışmalarına devam etmiştir.

Mustafa Erdoğan Gülben neden ayrıldı? Mustafa Erdoğan Gülben neden ayrıldı?

HULUSİ BELGÜ ÇOCUKLARININ İSMİ

ABD vatandaşı Aydan Belgü ile evli olan Fenerbahçeli Hulusi Belgü’nün üç oğlu bulunuyor.

Sıkı bir Fenerbahçe sevdalısı olan Belgü, İlk oğluna babasının adı Affan'ı koymuştur. Hulusi Belgü, ikinci oğluna Alex Emir, üçüncü oğluna ise Deivid Erim isimlerini vermiştir.

Editör: Öykü Karabacak